Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Oliverda #44 üzenetére

    "Akkor miért nem nV-s laptopot vettél?"

    Ez egyszerű: összértékben, az adott áron ez volt a legjobb vétel, valamint bíztam benne, hogy 2010-ben már driver téren az ati sem olyan szörnyű, mint régen.

    "Gőzöm sincs hogy neked ezek folyamatos birizgálására miért van szükséged."

    Sajnos a valamilyen oknál fogva alapból elég fakó a kijelző képe, amit egy pár kattintásos után állítással tudok korrigálni. Ez van, ettől függetlenül nagyon elégedett vagyok a géppel, viszont bosszantó, hogy a remek CCC egy energiakezelő profil állítása közben hajlamos elfelejteni ezeket a beállításokat. Talán ezért kell állítgatnom? Ezt a dobd ki txt-ben az asztalra dolgot meg ugye nem gondoltad komolyan? Mikor az asztalt magában is legalább 10 ablakon keresztül nézem az aero cuccal, és kb hetente egyszer látom úgy teljes valójában. De mindegy is, ez sehogy sem mentség egy program számára, ha képtelen ellátni a funkcióját. És ahogy írtam, én ezt mint egyszerű felhasználó írom most, aki nem azzal tölti az idejét, hogy kerülő megoldásokat találjon.

    "Igen, megtaláltam:"

    Ezt kihagytad: Also explain that circumstance, the fact that voted more visitors to our site at AMD (1083 votes) than Nvidia (764 votes).

    1847 szavazat világszinten marha reprezentatív. :U

    Én ezekre gondoltam:
    A(z) "nvidia driver problem" kifejezés 1-10. találata az összes, kb. 25 000 000 találatból. (0,22 másodperc)
    A(z) "ati driver problem" kifejezés 1-10. találata az összes, kb. 45 200 000 találatból. (0,39 másodperc)

    Bingben:
    Ati: 1-10 of 9,080,000 results
    Nvidia: 1-10 of 5,390,000 results

    Ez nyilván nem véletlen. Amíg ~2-szer annyi panaszt dobnak ki a keresők világszinten a különböző fórumokról meg ki tudja milyen oldalakról az ati kontextusában, addig a vita köztünk alaptalan, mert nyilván ha az AMD tenne róla, hogy ez ne így legyen, akkor a találatok szempontjából a driver problem kulcsszavak irrelevánssá válnának, azaz a különbségek elsimulnának, esetleg az ati jönne ki pozitívan.

    Meg hibás szériák? Melyik gyártónál nem fordul elő ilyesmi? És minden gyárra vonatkozóan, tehát az élelmiszeripartól az autógyártásig akár? Ez előfordul. Ahogy írtam, nagy általánosságban az AMD termékei jó minőségűek, ahogy az nvidiáé is, de ha driverekről van szó, az nvidia jobb eredményeket tud felmutatni az eddigi pályafutása során.

    "A mikrofosnak pedig az Apple nagyobb konkurencia. Jóhogy próbálják minél rosszabb színben feltüntetni őket. "

    Mi?! :F Elolvastad rendesen? "In any case, it appears that Linux (and piracy) is a larger blip on Microsoft's radar than Apple, and it's not hard to see why."

    Ez nem rossz színben feltüntetés, hanem ahogy Ballmer is elismerte, a Linux sokkal nagyobb konkurencia neki, mint az OSX, még ha fele annyira is elterjedt.
    Talán pont az MS lobbi hatására nem fejleszt rá a legtöbb gyártó, talán szimplán nem látnak a több 10 millió növekvő számú felhasználóban piacot, ebbe már mindenki azt magyaráz amit akar persze...

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • Sanyix

    őstag

    válasz Oliverda #44 üzenetére

    "Egy halom segédprogram és meghajtó nem is érhető el hozzá. Nem véletlen hogy a többség inkább fizet egy másik rendszerért mintsem hogy ingyen linuxot használjon."

    akkora halom segédprogram van rá, hogy az hihetetlen. Csak a dzsunkább gyártók driverei nincsek hozzá. A többség meg nem fizet egy másik rendszerért, hanem letölti :)

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák