Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sh4d0w #37 üzenetére

    Miért ne kéne kompenzálni? Tegyük fel, hogy vásárolsz egy filmet és szeretnél róla egy második példányt is. A jogtulajdonos érdeke, hogy ebben az esetben vásárolj egy második példányt. Ezt kompenzálod az adathordozói jogdíj megfizetésével.

    Az már más kérdés, hogy nem túl életszerű, hogy a megvásárolt filmeket és zenei albumokat másolgassam magamnak szórakozásból. Ez az egész jogdíj fizetősdi egyik legnagyobb anomáliája.

    Majd amikor a jövőbeli meseföldön megjelennek a kvantum sokszorosítók, melyekkel bármilyen tárgy másolható lesz és te az autódról csinálsz két másolatot, hogy jusson az asszonynak, meg egy a kölyöknek, akkor ugyan ezek a körök lesznek majd lefutva az akkori jogalkotásban is. Ugyan az újabb példányok/másolatok létrehozása egy fillérjébe nem kerül az autógyártónak (~jogtulajdonosnak), mégis érdeke fűződik hozzá, hogy másolás helyett újabb példányokat vásárolj.

    (#24) dabadab: Azért arra is kíváncsi vagyok, hogy miként szolgál társadalmi célokat, hogy jogvédett tartalommal leléphetsz lényegében fizetés nélkül. A művészek kötelesek ingyen vagy kompenzációért cserébe dolgozni?

  • #09819904

    törölt tag

    válasz sh4d0w #80 üzenetére

    Amikor a munkáltatód közli, hogy itt a meló és old meg otthon (is), akkor ezt nehezen kivitelezed!
    Oké, Photoshop helyett lehet ujjal mutogatni a Gimpre, csak ott nem igazán lehet ugyanazt megcsinálni. Na, ilyenkor mit csináljon a user szerinted? :U Főleg, hogyha a munkáltató úgy kéri, hogy PS rétegeléssel együtt adja le a munkát...
    Lehet neked ez abszurd, mert nem volt még ilyen munkáltatóhoz szerencséd. Nekem már igen! És ahhoz azért elég jó munkabérről van szó, hogy csak úgy beközöltem volna, hogy teszek az egészre...
    Tudom, most jön majd a BTK meg a kényszerítés... Persze! Csak ezzel mire pert nyerek megesznek reggelire!
    Ez itt a fanyar valóság!

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz sh4d0w #80 üzenetére

    Autodesk, Microsoft- ad ingyenes elérhetőséget a szoftvereikre az egyetemistáknak.Ahogy a kolléga is utánad leírta van hogy elvárják.Sőt..
    Használtam jó sokáig Gimpet de a közelébe sincs a CS4-hez sem.Ha foglalkoztál grafikus munkákkal akkor ezt bizonyára te is tudod. ;)
    De látom,sikerült kiragadni a mondanivalóm lényegét.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • #09819904

    törölt tag

    válasz sh4d0w #87 üzenetére

    Ezt a jobb, ha lépsz onnan mondatot hallottam párszor! :U
    Amikor vidéken voltam, baromi sok lehetőségem volt mondhatni! A környező településekig még tudtam volna fizetni a volánjegyet, de ott szintén nem volt munkalehetőség... Vagy az old meg verzió vagy semmi! Na, ilyenkor jöhet a jogvédő, a NAV meg aki akar! Csodát fognak tenni? :U Kétlem!
    Amikor azt számolod, hogy ne legyen tartozásod a házadra, tudj miből élni, meg legyen egy kis aranytartalékod, ha bármi van, akkor már baromira nem fog meghatni egy hatóság sem! Ahogy drága nagyapám szokta mondani: Fújhatnak három kiló pávatollat a seggembe, akkor se változik semmi!

    Tróger vállalkozásokról meg annyit, hogy egyes településeken, egyes végzettségekkel vagy ennek párosával nem tudsz ugrálni! Egyedül a kengurunak megy üres erszénnyel!

Új hozzászólás Aktív témák