Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Huh, erős felhozatalra számítottam és nem kellett csalódni :D Van boomerezés, bezzeg a mi időnkben, a lexikális tudás feleslegessége 20 perc alatt 5 különböző hozzászólásban kifejtve, nyilván ez is egy készség, ehhez nem kell tudás :DDD ;]

    Persze egyetértek hogy ez nem egy magas szintű központi, büntetésalapú kitalálmány kéne hogy legyen, hanem sokkal inkább egy normális felvilágosító kampány. És persze azzal is hogy így hasraütve a szülők >50%-a alkalmatlan a szülői feladatra, a probléma ez, és a gyerek eszetlen telefonhasználata már csak az okozat, dehát ez van.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz nemlehet #68 üzenetére

    Igen, csak a "lexikális tudás felesleges" így magában kijelentve ugyanúgy nem igaz.
    Ha csak a szakmát nézzük: utólag gondolom te is rohadt sokat bifláztál tök felesleges dolgokat, de közte volt az is, amire most szükséged van ahhoz hogy megtaláld amit keresel. Értem ezalatt, szakszavak, kifejezések, fogalmak, összefüggések.

    Persze lassan ott tartunk hogy a google azt is kitalálja hogy mire gondolsz, úgyhogy tényleg nem lesz igazam, de azért az se megoldás hogy mostantól az iskolákban egész nap szabadfoglalkozású telefonnyomkodás legyen, mert úgyis ebben nőnek már fel a gyerekek, majd megtalálják amit keresnek. Aha.

    Nekem pl. töriből is voltak olyan korszakok amiket imádtam, pl. Rákóczi szabadságharc témájában közép-európai töriversenyen első tízben voltunk a végén a csapatunkkal, de pl. sok más korszak évszámait, neveit, történéseit meg én is csak bemagoltam, és témazáró után örökre elfelejtettem, tehát azokra meg én is kijelenthetem hogy felesleges volt "megtanulni".

    De akkor honnan tudtam volna hogy amúgy baromira érdekelnek az 1600-1700-as évek ha nem adják le? (ja, 10 éves korom óta számítógépeze, tehát nem vagyok egy humán beállítottságú)
    Nyilván, egy 14 éves majd magától utánanéz, ha érdekli? :D Meg egyébként is, minek a történelem, az már elmúlt?

    (khm, 9gag után szabadon, "a biológia hülyeség, a földrajz felesleges - ja, a koronavírus csak egy nátha, a vakcinák hatástalanok és chip van bennük, a Föld pedig lapos" - Ugye minek a lexikális tudás, hiszen az interneten fent van minden;] )

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák