Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Akos1994 #213 üzenetére

    Te felvállalnál egy olyan dolgot amit alsóbbrendűnek tekintenek
    Ha 6 ujjal születnék? Felvállalnám, mi mást tehetnék? Úgyis kiderülne...

    Illetve, ha abban egyetértünk, hogy az érintett személy bizonyítottan nem saját maga választotta ezt az utat (ergó nem tehet róla, hogy meleg)
    egyetértünk (legtöbb esetben a mai korban) :K

    akkor miért kell őt alacsonyabbrendűnek tekinteni?
    Felkészültem rá, hogy annyira új gondolatot hozok Közétek, hogy lesznek, akik azután se értik, hogy vagy 4x leírtam. Nem bántás :R , egyszerűen így működik az emberben a prekoncepció, főleg, ha meló mellett nincs idő minden hsz-t elolvasni (nekem legalábbis nincs).

    Tehát még1x: az alapállításom az, hogy a témával kapcsolatban első és legfontosabb, hogy a meleget/buzit/homokost és a homoszexualitását ne azonosítsuk. Az ember több, mint a szexualitása, mint ahogyan a ruházatánál is több, meg a pénztárcájánál is több.

    Szóval egy meleg nem alacsonyabb rendű, de a homoszexualitás társadalmi megítélése szerintem helyes, ha alacsonyabb rendű.

    100-150 éve a nők se voltak egyenrangúak a férfiakkal, pusztán azért, mert nőnek születtek, amiről nem tehetnek.
    Ja értelek! Nem, nem a homokosak alacsonyabb rendűek. Nem tekintem őket külön nemnek. Egy meleg férfi az férfi, meg az is, aki szerinte nő - az én szememben. És pont azért nem egészséges szerintem, mert nőnek érzi magát. Nem a teremtőtől vannak az efféle dolgok, ahogyan az egyéb fogyatékosságok vagy a halál sem Tőle származik.

    Vagy szerinted igen? Spirituálisan hogyan magyarázható a jelenség, ha nem úgy, hogy egyfajta hiba?

    Ma már szerencsére egyenrangúként tekintünk rájuk is.
    Az továbbra is csak egy illúzió lenne, ha mindenki kulturáltan viselkedne a melegekkel, de továbbra sem egyenrangúként tekintene rájuk.

    Egyenrangúak természetesen. Azt, hogy egyenjogúak-e (pl. örökbefogadás), viszont tudományos alapokon kellene eldönteni. A férfiak egyenjogúak a nőkkel szemben? Törvényileg igen, de pl. nem szülhetnek. :))
    Vagy más: egy autista is egyenrangú egy egészségessel, de nem egyenjogú, pl. nem lehet gyámja egy gyereknek vagy nem vezethet autót vagy mittomén.

    Vanir: pont az ostoba, kirekesztő emberek véleményét nem fogja megváltoztatni - pont ellenkezőleg
    A pride nem, de a tömeges coming out és az erről való közbeszéd szerintem igen. A 2. világháború alatt az emberek feljelentették a szomszédjukat is, ha zsidó volt. Ma azok rettegnek a legjobban a menekültektől, akik csak a rádióban láttak menekültet, de akkor se néztek oda. Nyilvánosan be kell mutatni néhány meleget, amelyik nem ripacs, hogy lám, léteznek és ők is emberek, és akkor csökken irányukban a gyűlölet. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák