Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #5 üzenetére

    Jah, igazad van. Ne kezdjük újra : )
    Lehetne vitázni a vélt és valós szükségletekről telefonok szempontjából. De akkor megint a szórakoztatóelektronikánál lyukadnánk ki. És voltaképp az is csak egy vélt szükséglet.

  • h-yle

    addikt

    válasz Morden24 #8 üzenetére

    Én is így vagyok vele. Nincs rá igazán _SZÜKSÉGEM_, de sokat használom, és nagyon kényelmes. Nyilván nem halnék nélküle éhen, de azt hiszem a társadalom nagyon kis százaléka az akinek egy ilyen készülék _ELENGEDHETETLEN_ a munkájához.

    Appokból pedig azokat használom amiknek van értelme. 86. fingórogram nem igazán nyerő nálam, és a 983 twitter app közül is bőven elég egy, ne adj isten egy sem.

    Ideális esetben az appok nagy része ki is váltható normális mobil oldalakkal, csak odáig még nem sok fejlesztő/cég jutott el. Persze ellenpélda is van, mondjuk az IMDB WP7 app rohadt jó azt rendszeresen használom.

    Egyébként meg ha az ember csak egyetlen olyan appot (vagy funkciót) használ amit egy feature phone nem, vagy nem úgy tud mint az a bizonyos okostelefon, de az az app számára nagy jelentőséggel bír, és ő azért hajlandó beruházni a drágább készülékre, az is teljesen érthető magatartás.

    Olyan ez mintha attól hogy az ember drága, jól felszerelt autót vesz folyamatosan teljes sebességgel ülésfűtéssel, maxra kapcsolt rádióval tolatóradarral, tempomattal, meg minden egyéb extrával együtt kéne használnia, mikor lehet csak azért vette, mert rohadt kényelmes az ülés...

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #8 üzenetére

    Látod ebben egyetértek. Legutóbb is itt akadtunk meg.
    Erre nem lehet mit mondani. A szükségleteit tényleg mindenki maga tudja és maga dönti el.
    Ezért a szükségesség kérdését olyannak tartom, mint a vallásokban a mindenható isten létét. Amivel mindent meg lehet magyarázni és nem lehet érdemben megcáfolni. Így ezt én sem próbálom meg.
    Az is tény, hogy ma már ezek a telefonok annyira olcsók, hogy bárkihez eljutnak. Így már akkoris megéri ilyet venni, ha csak alkalmanként használja ki az ember, hiszen nem kell százezreket költeni rá.
    A példámat csak azért hoztam fel, mert próbáltam egy sokkal jobb minőségbeli alternatívát írni a népszerűbb funkciókhoz. De ez tényleg egyedi. Tényleg nincs értelme példálozni.

    @h-yle:
    "Nincs rá igazán _SZÜKSÉGEM_, de sokat használom, és nagyon kényelmes. Nyilván nem halnék nélküle éhen, de azt hiszem a társadalom nagyon kis százaléka az akinek egy ilyen készülék _ELENGEDHETETLEN_ a munkájához."

    Ezzel pedig teljes mértékben egyetértek. Én is pont így gondolom. A gond, amiért néha megszólalok ilyen téren az az, hogy sok helyen sokan ezt nem akarják beismerni. Sokszor a végletekig eljutva nevetséges indokokat felhozva a létszükségre hivatkozva.

Új hozzászólás Aktív témák