Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A cikk is igyekszik emlegetni, hogy nem mindenkinek lesz ez jó, akinek látáshibája van, az bizony szívni fog, és ezzel nehéz lesz bármit is kezdeni. Hasonló a probléma az esetleges 3D támogatással, a sztereovakok semmit sem fognak élvezni belőle...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Teasüti #30 üzenetére

    Nem tartom kizártnak, hogy megjelenéskor már adott lesz a lehetőség egyénre szabott dioptriájú lencsét csináltatni hozzá.

    Gondolom nem vagy ill. nem voltál szemüveges, évente, két évente akkor csináltatsz új lencséket majd hozzá?

    Sztereovakok? Ők a való életben is sztereovakok lennének? Mert itt nem az van, mint a moziban, vagy a 3D tévéken. Itt mindkét szem külön képet kap, teljesen diszkréten átfedés nélkül.

    A sztereovakságról én itt írtam, javaslom olvasd el. Tömören: akinek nincs kétszemes térlátása, mint nekem, azt hidegen fogja hagyni, hogy diszkrét átfedés nélkül valósítható itt meg a 3D. Ez pedig a teljes népesség 5-15%-át érinti (pontos felmérés nincs a témában, én is csak tavaly találkoztam először ilyen tesztel szemészeten).

    Ha mást nem is, a panorámát azt élvezni tudják.

    Azt igen, de fél felbontással....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Teasüti #37 üzenetére

    Nagyon nem vagy képben, már elnézést...

    Talán szemüveget nem kell csináltatni ugyanilyen időközönként?

    Pont ez a lényeg, ha úgy lenne kialakítva, hogy szemüveggel használhasd, vagy lenne ilyen kiadása a Rift-nek, akkor nem lenne ez a probléma...

    Attól, hogy vki agya nem nyer ki térinformációt a látásából, attól még mindig két szeme van, nem értem a gondolatmeneted a fél felbontásról. Félszemű lennél talán?

    Akinek nincs kétszemes térlátása, annak a domináns szeme által látott képet fogadja csak be az agya, noha érzékeli a másik szeme által látott képet, de nem kombinálja össze a kettőt az agya. Egy teljesen egészséges embernél pedig igen. Szóval aki sztereovak, az bizony fél felbontást fog látni.

    Nos a termék szempontjából mégis milyen megoldást várnál ezekre a problémákra, amik nem is a termék problémái, hanem emberi fogyatékosságok? A termékkel nincs baj.

    Én arra mutattam rá, hogy a potenciális vásárolók legalább 5-15% számára az Oculus Rift nem élvezhető.

    ha a jónak vélt szemed takarod le, akkor mi a helyzet?
    Nem lesz sötétség hirtelen, nemde?

    Ahogy fent is kifejtettem: ilyenkor az agy átveszi a másik szem látását. Ha egészséges látással bírsz, akkor az én állapotomat nem tudod imitálni az egyik szemed becsukásával (azzal egy félszemű embert imitálsz, aki amúgy szintén sztereovak, de más okból), hiszen ekkor elvész az egyik szem által küldött információ. A te esetedben két nyitott szemnél az agyad összekombinálja a két szem képét. Nálam nem.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Rudi: Én csak azon lepődöm meg, hogy nincs kifejezetten szemüveges verzió, vagy legalábbis valami módszer arra, hogy kényelmesebben viselje egy szemüveges.

    Az általad felvázolt lencsés dolognál szerintem egyszerűbb és olcsóbb megoldás lenne...

    @Teasüti: Benne van a cikkben, hogy a végleges, sorozatgyártott Rift legalább FullHD (1920x1080), de lehet, hogy nagyobb felbontással bír majd.

    @Ddekany: Befogadja az agy az információt, és igen, kb. a periférikus látáshoz lehet közel az érzet (én meg ugye az egészséges szemmel rendelkezők látását tudom csak elképzelni). Tehát "látom" a gyengébb szemem képét, de amíg egy egészséges embernél a két szem képe kombinálódik (tehát a 3D-s kijelzőknél a "teljes" felbontás adatait megkapja az agy), addig nálam (és azoknál, akiknek két egészséges szemük van, de nincs kétszemes térlátásuk) ez nem történik meg, így a 3D-s kijelzőkön csak az egyik szem számára látható információt fogadják be.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rudi #52 üzenetére

    Jogos érv, arról picit megfeledkeztem, hogy ez csak a devkit... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Enton #70 üzenetére

    A probléma csak az lesz, hogy egy fix 5.1-es hangfalszett nem fog a fejeddel együtt forogni, ha kinézel például oldalra...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz lapa #83 üzenetére

    Jobban végiggondolva igen, ha például egy szimulátorról van szó, és egy autóban vagy repülőgép pilótafülkéjéből tudsz kitekinteni a Rift segedelmével, akkor igen, így működik.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @sir fg: Nincs sztero látás a szemüvegben? Oda neki, hisz a való életben sincs. A térérzékelés ugyanúgy meglenne, mint ahogy a valóságban is. (Hiszen, szerencsére, a binokuláris látás csak egy összetevője a térlátásnak.)

    Nemrég próbáltam egy Sony HMZ-T2-őt, ami elviekben ugyanezen az elven működik, de fejkövetés nélkül. Térérzékelés terén korántsem volt éppen ideális számomra, akár be volt kapcsolva a 3D (ami inkább kín volt), akár ki volt kapcsolva. Persze tény, hogy a Rift-ről csak úgy tudnék valós képet alkotni, ha kipróbálnám... :U

    @tilus: Egyrészt a kontakt lencse állandó lehetőség...

    Már amennyiben a szemed elviseli. Én szemüveges voltam 3 éves koromtól a lézeres szemműtétemig, és sajnos a kontaktlencséket nem igazán szerette a szemem (legalábbis amiket próbáltam).

    Kürülbelül 2 év mire egy mai consumer elektronikai cucc elavul, 2 év múlva ha bejövős, akkor le is cseréled az egészet.

    Volt XBox360-am, még az első szériás, fehér, 20Gbyte-os vinyóval, persze RRoD-t kapott, ha ez nincs, akkor ma is meglenne (most fekete verzió van). A TV, ami előtt ülök, egy Samsung LE-40A696, ami már jó négy éves, az asztalon előtte egy Onkyo 606-os erősítő, lassan öt éves. Nem consumer cucc kifejezetten, de a TrackIR 4Pro-m már 7 éves, és tökéletesen használható head trackingra a játékoknál.

    Lehet velem (vagy a pénztárcámmal) van a baj persze, de én nem szoktam 2 évente cserélni a consumer elektronikai cuccaimat, noha lehet, hogy neked van igazad, és a vásárlók többsége 2 évente cseréli a cuccait, csak akkor én tapasztalok teljesen eltérő viselkedést a környezetemben...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák