Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Teasüti #37 üzenetére

    Nagyon nem vagy képben, már elnézést...

    Talán szemüveget nem kell csináltatni ugyanilyen időközönként?

    Pont ez a lényeg, ha úgy lenne kialakítva, hogy szemüveggel használhasd, vagy lenne ilyen kiadása a Rift-nek, akkor nem lenne ez a probléma...

    Attól, hogy vki agya nem nyer ki térinformációt a látásából, attól még mindig két szeme van, nem értem a gondolatmeneted a fél felbontásról. Félszemű lennél talán?

    Akinek nincs kétszemes térlátása, annak a domináns szeme által látott képet fogadja csak be az agya, noha érzékeli a másik szeme által látott képet, de nem kombinálja össze a kettőt az agya. Egy teljesen egészséges embernél pedig igen. Szóval aki sztereovak, az bizony fél felbontást fog látni.

    Nos a termék szempontjából mégis milyen megoldást várnál ezekre a problémákra, amik nem is a termék problémái, hanem emberi fogyatékosságok? A termékkel nincs baj.

    Én arra mutattam rá, hogy a potenciális vásárolók legalább 5-15% számára az Oculus Rift nem élvezhető.

    ha a jónak vélt szemed takarod le, akkor mi a helyzet?
    Nem lesz sötétség hirtelen, nemde?

    Ahogy fent is kifejtettem: ilyenkor az agy átveszi a másik szem látását. Ha egészséges látással bírsz, akkor az én állapotomat nem tudod imitálni az egyik szemed becsukásával (azzal egy félszemű embert imitálsz, aki amúgy szintén sztereovak, de más okból), hiszen ekkor elvész az egyik szem által küldött információ. A te esetedben két nyitott szemnél az agyad összekombinálja a két szem képét. Nálam nem.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák