Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz fateless #79 üzenetére

    "Az viszont, hogy utána egy vagyont követel, már negatív érzéseket kelt bennem..."

    Nyilván. És méltán. De azért azt vedd hozzá, hogy milyen ott a jogi kultúra.
    Ahogy mások is leírták már: felajánlják majd neki a követelt összeg felét, harmadát, negyedét x-ed részt, és megegyeznek peren kívül. (Az ügyvédet pedig ki kell fizetni belőle.) Szóval lehet, hogy az a szokás náluk, hogy égbekiáltó összegről indulnak, aztán némi alkudozás után lesz belőle egy - ottani mércével mérve - normális kártérítési összeg.

    Általánosságban pedig ismétlem magam: ennyire agyatlanok itt egyesek, hogy bele nem fér a kicsike fejükbe, hogy esetleg még természetes dolog is lehet, hogy egy nyolcvan éves öregasszony
    1. nem veszi észre a - jelöletlen - üvegtáblát
    2. eltöri a gyönge, "csontritkult" orrcsontját, ha nekimegy?

    Nektek nincs nagyanyátok?

    A másik meg ez a "direkt törte el az orrát az öreglány".
    Minek magyarázni, az empirikus tapasztalatnál nincs jobb. Tehát hajrá: törjétek be az orrotokat egyszer! (Egy orrtörés többet mond ezer szónál...)
    Én ugyan egyszer sem részesültem a megismerés ilyen páratlan lehetőségében, de nincs is rá szükségem, enélkül is megértem, hogy egy nyolcvanéves öregember nem fogja eltörni (és nem eltöretni!) az orrát. (Kockáztatva, hogy aztán elesve esetleg kezét-lábát törje, vagy esetleg egy jó kis combnyaktörés következzen, amiből nem nagyon van talpraállás ilyen korban.)

    A harmadik meg a pénzsóvárság, hogy "csak azért tehette".
    Szerintem ez inkább az ezt állítók lelkivilágát minősíti.

    Volt egyszer egy olyan lehetőség, talán Magyarországon is (valamikor, ezer éve láttam tévében), hogy készítettek olyan felszerelést (szemüveg, speciális ruha), amivel valamennyire szimulálni lehetett, milyen lehet idős korban a világban járni-kelni. Akik - fiatalok - kipróbálták, azok nagyon tanulságosnak nevezték ezt a tapasztalatot. Sokaknak szükségük lenne itt egy ilyen próbára..!

Új hozzászólás Aktív témák