Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz -Skylake- #137 üzenetére

    "LOPÁS"

    Az szerinted halálos bűn? Még a középkorban is csak kézlevágás volt érte.

    "Én azt mondtam, hogy erre legyen lehetőségem."

    Ja és a megijedt állampolgár eltudja józanul dönteni, hogy mikor, hogyan használja a fegyverét.

    Ha több embernél lenne fegyver, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy az egy tolvaj kezébe kerül. És ekkor elszabadulhat a pokol. Mindenki lőhet mindenkire.

    "Én tényleg nem értem, hogy hogy jutottunk most oda, hogy ebben a kérdésben nem a sértettet védjük."

    Én meg azt nem értem, hogy hogyan lehet nem érteni azt, hogy mi az az arányos önvédelem.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • dabadab

    titán

    válasz -Skylake- #137 üzenetére

    "Egyébként én nem a fegyverhordásért lobbyznék, hanem a fegyver tartásért"

    És ezt hogy gondolod? Mert momentán a fegyvertartás úgy néz ki, hogy a fegyvert zárt fegyverszekrényben, kitárazva kell tartani. Ebből a helyzetből indulva hogyan véded meg vele magadat, ha arra ébredsz, hogy éppen kipakolják a lakást?

    Egyébként az a baj, hogy a legtöbben ezt az egész fegyveresdit a Rambo alapján képzelik el, pedig a valóságban sokkal bizonytalanabbul működik az egész. Ha éppen kipakolják a lakást és hagyod, akkor buksz pár százezer forintot - ha fegyvert húzol elő, akkor már lehet, hogy az életed is, akár úgy is, hogy a saját pisztolyoddal lőnek le, vagy mondjuk egy családtagodat találja meg egy eltévedt lövedék.

    És persze mindehhez ott van az is, hogy valójában nincs is nagyon olyan veszély, ami ezt indokolná: Magyarországon a gyilkosságok elsöprő többsége családon belül történik (ott ugye a közös családi fegyver inkább valószínűleg a támadónál kötne ki), a maradék része ivócimborák között (azt gondolom nem kell ecsetelni, hogy miért lenne rossz ötlet felfegyverezni minden kocsmázót) a többi meg a buta rablógyilkosság, ahol idős, védtelen áldozatokat találnak meg, olyanokat, akiknek akkor se lenne fegyvere, ha egyébként simán vehetne (és ha lenne is, kérdés, hogy tudná-e használni).

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák