Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz eziskamu #7 üzenetére

    Bámulatos. Én még csak itt tartottam.

    Ha ez működik, akkor hamarosan közelebb kerülünk a teleporthoz is.

    z0d1AK: "Kínában egymás hátán élnek az emberek, na meg Afrikában milliók éheznek."

    Túlszaporulat leginkább a harmadik világ országaiban és a fejletlenebb helyeken van. És főként azért, mert fajtudatos gondolkodásra kellett volna őket oktatni és a gyógyszer és élelmiszercsomag mellé óvszercsomagot is mellékelni, mivel ők eredetileg erre a szaporulatra álltak be, hogy 10-15 utódból megéri a felnőttkort 2-3. És a népesség többsége alig élnek meg a 40 évnél öregebb kort. A fejlett emberek beavatkoztak az evolúció rendjébe az ottani evolúció pedig nem alkalmazkodott hozzá azonnal, így kibillent az egyensúly. Most a népességszabályozással korrigálják, de ezzel csak újabb negatív visszacsatolási ponthoz érkeztek.

    "Ha az öregedő sejtjeinket kicseréljük, nem halunk meg. Vajon gyereket sem akarnánk?"

    A fejlett társadalmakban inkább csökken vagy stagnál a népesség:
    - A szegény dolgozik, nincs ideje gyereket nevelni.
    - Az átlagember próbál felkapaszkodni a ranglétrán, karriert épít, nincs ideje gyereket nevelni. Meg inkább utazgat, szórakozik, élvezi az életet, mint pisis-kakis pelenkákat cserélget.
    - A gazdag akar 1-2 utódot magának, akire ráhagyja az örökségét, plusz náluk ez a megszokás, de ha biztosítva lenne a halhatatlansága gondolom ő sem akarna hatalmi harcokat, meg hogy a "kedves unoka" besegítse őt a koporsóba. ;]

    A fiatalok közt ha megnézed leginkább azok gondolkoznak családalapításon, akikbe már eleve a szülei/nagyszülei is ezt az értékrendet nevelték belé, illetve olyan társadalmi közegben nőttek fel. Szóval ez nem lenne gond szerintem.

    Ha minden ember, beleértve az afrikait is egy átlag amerikai életszínvonalán élne akkor inkább az lenne gond, hogy ne fogyjon el az emberiség, mert ugye akkor is lennének balesetek, vagy gyors lefolyású betegségek, amikben már nem lehetne megmenteni az embereket.

  • Penge_4

    veterán

    válasz z0d1AK #14 üzenetére

    "Magyarul akkor ismét csak istenné akarunk válni, és megadni magunknak a halhatatlanságot."

    Nem, az istenné válást inkább a géntechnológiában látom.

    "De persze csak azoknak, akiknek van rá pénzük..."

    Ez a szervnyomtató nem holnap lesz működőképes. Biztos vagy benne, hogy 10-20-50 év múlva is kapitalizmus lesz? Nagy a valószínűsége, de ebben a világban semmiben nem lehetsz biztos.

    "Több milliárd éve tart az evolúció. Majd pont mi tudunk szembeszállni ellene?"

    Már az orvostudomány kialakulásakor szembeszálltunk vele.

    "Szeretnél te több száz évig, vagy tovább élni?
    Én nagyon nem."

    Attól függ. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy a nem sok értelme van a jelenlegi 70-80 évnek sem. De ha ilyen világban élhetnék, akkor szeretnék.

    "Nem biztos, hogy 300 év múlva is olyan szép lesz a világ, amiben jó élni."

    De az is lehet, hogy addigra már lehet élni a Marson is és új galaxisokat fedezünk fel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #33 üzenetére

    "Hehh, erről jut eszembe, hová tűnt az aláírásod?"

    Túl sok volt a beszólogatás, személyeskedés és a negatív megjegyzés miatta ami aztán felesleges trollkodásba fajult.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dezz #41 üzenetére

    De ha ők ismerik a felépítését, akkor ez a nyomtató egy 3D modell alapján nanométerre pontosan úgy rakja össze, ahogy azt kell.

    Ren Hoek: Ha a szex is ugyanazt az élményt nyújtja robot testben, akkor jöhet, addig inkább nem. ;]

    Na meg ha sikerül teljesen emberi külsőt teljesen emberi, vagy annál jobb érzékelő idegekkel felruházni, mivel a jelenlegi japáncsaj C3PO formák valahogy nem az eseteim még ha hosszú hajat melleket és p...t csinálnak is neki. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dezz #48 üzenetére

    "Nem a felépítésről beszéltem, hanem a működés összehangolásáról, amiben az egyes sejtek is aktívan részt vesznek."

    De ha a klónozás meg megvalósítható és életképes egyedeket hoznak létre, akiknek működik minden szervük, akkor csak megoldják ezt is előbb-utóbb.

    Én azért még mindig úgy gondolom, hogy a technológia már fejlettebb annál, mint amit a nagyközönséggel megosztanak.
    Például nem mondom, hogy létezik, de gondolj bele mekkora lincshangulat lenne az egész világon, ha kiderülne, hogy megtalálták a megoldást a halhatatlanságra, vagy ilyesmi.

    Ren Hoek: "Tehát nemkell terminátorokra gondolni, hanem reális csontozat, izomszerkezet, olyan mint ami volt régen."

    Igazából egy T-1000-es testben emberi aggyal szívesen elélnék. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dezz #51 üzenetére

    Arról beszéltem, hogy ha a legkisebb emberi egységből képesek egy olyat létrehozni, amiből 9 hónap múlva egy tökéletes másolat lesz akkor egy olyan szervet is fel tudnak építeni szervekből, amit befogad az emberi szervezet.

Új hozzászólás Aktív témák