Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz eziskamu #7 üzenetére

    Bámulatos. Én még csak itt tartottam.

    Ha ez működik, akkor hamarosan közelebb kerülünk a teleporthoz is.

    z0d1AK: "Kínában egymás hátán élnek az emberek, na meg Afrikában milliók éheznek."

    Túlszaporulat leginkább a harmadik világ országaiban és a fejletlenebb helyeken van. És főként azért, mert fajtudatos gondolkodásra kellett volna őket oktatni és a gyógyszer és élelmiszercsomag mellé óvszercsomagot is mellékelni, mivel ők eredetileg erre a szaporulatra álltak be, hogy 10-15 utódból megéri a felnőttkort 2-3. És a népesség többsége alig élnek meg a 40 évnél öregebb kort. A fejlett emberek beavatkoztak az evolúció rendjébe az ottani evolúció pedig nem alkalmazkodott hozzá azonnal, így kibillent az egyensúly. Most a népességszabályozással korrigálják, de ezzel csak újabb negatív visszacsatolási ponthoz érkeztek.

    "Ha az öregedő sejtjeinket kicseréljük, nem halunk meg. Vajon gyereket sem akarnánk?"

    A fejlett társadalmakban inkább csökken vagy stagnál a népesség:
    - A szegény dolgozik, nincs ideje gyereket nevelni.
    - Az átlagember próbál felkapaszkodni a ranglétrán, karriert épít, nincs ideje gyereket nevelni. Meg inkább utazgat, szórakozik, élvezi az életet, mint pisis-kakis pelenkákat cserélget.
    - A gazdag akar 1-2 utódot magának, akire ráhagyja az örökségét, plusz náluk ez a megszokás, de ha biztosítva lenne a halhatatlansága gondolom ő sem akarna hatalmi harcokat, meg hogy a "kedves unoka" besegítse őt a koporsóba. ;]

    A fiatalok közt ha megnézed leginkább azok gondolkoznak családalapításon, akikbe már eleve a szülei/nagyszülei is ezt az értékrendet nevelték belé, illetve olyan társadalmi közegben nőttek fel. Szóval ez nem lenne gond szerintem.

    Ha minden ember, beleértve az afrikait is egy átlag amerikai életszínvonalán élne akkor inkább az lenne gond, hogy ne fogyjon el az emberiség, mert ugye akkor is lennének balesetek, vagy gyors lefolyású betegségek, amikben már nem lehetne megmenteni az embereket.

Új hozzászólás Aktív témák