Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rive #40 üzenetére

    Hasonlóan vélekedek én is.

    A szervezet nem pusztán egymásra hányt sejtek halma. Még csak nem is egyszerűen kémiai behatások által különféleképpen specializálódott sejtek halma. Többféle mechanizmus hangolja össze a működésüket, melyeket nem kielégítően ismernek.

  • dezz

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #21 üzenetére

    "DNS itt nem játszik, már kész sejtekből építenek, tenyésztenek tovább bonyolultabb dolgokat, mondjuk egy vesét."

    A "kész" sejtek működésében is szerepet játszik a DNS.

    "Egyébként, ha fizikailag lehetséges lenne az összes szervünk lecserélése időnként nyomtatottra, az agyat akkor sem lehetne cserélni, és figyelembe véve az alkohol fogyasztást, egy idő után nem maradna ép agysejtünk. Szóval a természet, és a természetünk megoldotta a kérdést. Talán őssejt kezeléssel lehetne agysejtet szaporítani, de úgy tudom, olyat még nem csinálnak."

    Maguktól is vándorolnak őssejtek az agyba(n), ahol keletleznek belőlük új agysejtek. Ha pl. valaki egy agyterületét sokat használja, egy idő után mérhető változások következnek be a méretben és/vagy sejtsűrűségben. Csak ez a folyamat jóval lassabb, mint más szervek esetén, mert jóval bonyolultabb folyamat a beilleszkedés.

    "Amúgy meg, ha megoldják a telomer szakaszok problémáját (ezek tartják össze a sejtek dns-ét, és osztódáskor rövidül ez a szakasz, így egy idő után széthullik a dns -> kevesebb új sejt ->öregszünk), azt pedig implementálják egy embiróba mondjuk egy mesterséges megtermékenyítés folyamán, akkor kapnánk egy embert, aki elérve a felnőtt kort, nem kezdene öregedni és valószínűleg nem is halna meg természetes úton."

    Ha csak a "telomerek problémáját" oldják meg önmagában, az illeti igen gyorsan elhúlyna rákban. Ugyanis a telomer az őssejtekből induló sejtosztódások számát korlátozza, mivel azzal együtt a mutációk száma is növekszik.

    (#24) Penge_4: A Marsnak nem csak légköre nincs, hanem másneses mezeje sem, ami megakadályozná a légkör napszél általi "elfújását", illetve a sejtkárosító kozmikus részecskék felszínre jutását. Ilyen körülmények között kicsit nehézkes a terraformálás, és párezer éven belül nem is nagyon lesz az emberiség olyan helyzetben, hogy ezen változtasson. Addig is, lehet élni persze a "pincében" vagy nagy üvegházakban. Micsoda hatalmas lehetőség...!

    (#29) julius666: Ez a szerv-csereberélősdi nagy eséllyel oda vezet(ne), hogy az emberek még kevésbé figyelnek/figyelnének oda a testi-lelki egészségükre (így egyben, mivel erősen összefügg). Így lesz a szép reményekből prózai valóság.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #42 üzenetére

    A testünk sokkal-de-sokkal-de-sokkal kifinomultabb és strapabíróbb (főleg, hogy folyamatosan regenerálja önmagát), mint a legfejlettebb robottechnológia, még úgy párszáz évig... Nem ártana néha ismeretterjesztő filmeket is néznetek, két FPS között, de komolyan!

    Penge_4: Nem a felépítésről beszéltem, hanem a működés összehangolásáról, amiben az egyes sejtek is aktívan részt vesznek.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Penge_4 #49 üzenetére

    Hogy jön ide a klónozás? Tudod, mi a klónozás? Fognak egy petestejtet, a sejtmagját mikroszkóp alatt kicserélik egy testi sejt sejtmagjával, egy kis árammal "felrázzák" (maguk sem tudják pontosan, ez mit is csinál), és már mehet is a méhbeültetésre (előtte persze hormonkezelést kap a pótanya).

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #50 üzenetére

    Nem én találtam ki, amit írtam. Az ember által létrehozott mechanikai szerkezetek a töredékét tudják csak elviselni annak, amit a szervezet elvisel. Eleve nem is megoldható önregeneráció nélkül. Nagyon messze vagyunk még attól, hogy mindezt utánozni tudjuk. (Egy kicsit nehezebb megvalósítani a valóságban, mint filmen.)

    Oké, tegyük fel, cserélhetők a részek. Na de egy-egy ilyen rész is még sokáig a legfejlettebb technológiák tömegét hordozza majd magában -- miközben fogytán vannak a nyersanyagok... Hány ember számára lesz ez majd elérhető lehetőség, belátható időn belül?

    (#52) Penge_4: Tehát, mert képesek átrakni egy sejtmagot egy másik sejtbe, már "mindenre" képesek...? (Max. szeretnék ezt elhitetni.) Kicsit sántít ez a logika.

  • dezz

    nagyúr

    válasz BonFire #70 üzenetére

    Élő sejtekből "nyomtatják", így a sejten belüli kémiai folyamatok, és az alapvetőbb sejtközi kémiai folyamatok beindulnak. De ez még kevés a sikerhez. A sejtek között folyamatos kommunikáció is zajlik egy szerven belül, az egyes szervek között, továbbá ezek és az agy között is, melynek a sejtek születésüktől fogva részei. A legújabb kutatások szerint elektromágneses szinten is van valamiféle kapcsolat.

    Szóval, én azt mondom, "egyelőre" jó lesz vigyázni a szerveinkre -- nem holnap lesz, amikor csak úgy simán nyomtatnak beleőlük nekünk másikat (és az jobb lesz, mint az eredeti, nem rosszabb), ha a hanyag, nemtörődöm vagy önpusztító bánásmód miatt kikészülnek...

  • dezz

    nagyúr

    válasz iZed #73 üzenetére

    Csak azt felejted el, hogy az agy (meg a test) évmilliók alatt fejlődött olyanná, amilyen, és az egy törékeny egyensúly, amit igyekszik is fenntartani. A túlstimulációt ellenkompenzálja (ez a hozzászokás, függőség), ami viszont komoly (és nem egyszerű) problémákhoz vezet.

    Ha nem vagy impotens vagy nincs más bajod, a szex éppen annyi örömöt és kielégültséget tud okozni, amennyi untig elég (drogok nélkül is, esetleg egy kis afrodiziákummal, ami nem okoz hozzászokást)... Mellesleg nem csak hormonokról szól a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák