Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz dezz #48 üzenetére

    "Nem a felépítésről beszéltem, hanem a működés összehangolásáról, amiben az egyes sejtek is aktívan részt vesznek."

    De ha a klónozás meg megvalósítható és életképes egyedeket hoznak létre, akiknek működik minden szervük, akkor csak megoldják ezt is előbb-utóbb.

    Én azért még mindig úgy gondolom, hogy a technológia már fejlettebb annál, mint amit a nagyközönséggel megosztanak.
    Például nem mondom, hogy létezik, de gondolj bele mekkora lincshangulat lenne az egész világon, ha kiderülne, hogy megtalálták a megoldást a halhatatlanságra, vagy ilyesmi.

    Ren Hoek: "Tehát nemkell terminátorokra gondolni, hanem reális csontozat, izomszerkezet, olyan mint ami volt régen."

    Igazából egy T-1000-es testben emberi aggyal szívesen elélnék. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz dezz #48 üzenetére

    Én nem játszok semmivel mostanában, leköt a meló meg az egyetem.

    De értem amiről beszélsz. Viszont én az elkövetkezendő 50 évről beszélek... Ha nem következik be környezeti katasztrófa, vagy 3. VH, aminek igen nagy az esélye... Akkor látok némi lehetőséget a technika ilyen irányú fejlődésére.

    A testünk hiper szuper strapabírásával nem értek egyet. Persze egy csodálatos kifinomult szerkezet, a maga módján. Lehet regenerálja magát, de ezzel egyidőben folyamatosan öregszik, roncsolódik, mi is rongáljuk rendesen. Emellett csak adott körülményekhez alkalmazkodott, egy pillanatnyi időintervallumhoz. Nagyon esendőek vagyunk, egy porszem a Föld nevű bolygón, csak istennek képzeljük magunkat.

    Szerintem badarság lenne összehasonlítani pl egy ma használatos igen kifinomult robotkart, például a kezünkkel. Ma 2010-ben is létezik már olyan kar, ami képes zongorázni, hegedülni stb. Autógyártó robotok pedig több ezer autót legyártanak nagy terhelés mellett, csupán áram és karbantartás szükséglettel. A másik amit leírtam, hogy ha a kezed elromlik, hiába regenerálódik, iszonyat sok idő, vagypedig soha nem lesz a régi. Egy robotkart könnyen ki lehet cserélni, már manapság is.

    Jó példa erre, hogy ráestem a lábamra 2 hónapja, elviekben nem tört el, de még most is fáj, és néha kissé fájdalmas ráterhelnem. Hiába a gyors regenerálódás, nem érek vele semmit, ha maradandó károk keletkeztek benne. Csuklóm pedig szétszakad az ínhüvelygyulladástól, mert túl sokat terheltem a fotosopp tollas melóval. Maximum gyulladáscsökkentőt tudnak rá írni, és ennyi. Az orvostudomány ezért nagyon bonyolult. Mert nem mi terveztük (hanem évmilliók), ezért megjavítani is elképesztően nehezen tudjuk. Egy robotkart viszont MI teremtettünk, így mi is tudjuk megjavítani, kicserélni 100%-an.

    De ez nagyon a jövő zenéje, és a gazdagok játéka....viszont 50 éven belül nagyon sok minden megvalósulhat, a mostani irányvonalakat követve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák