Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz z0d1AK #4 üzenetére

    DNS itt nem játszik, már kész sejtekből építenek, tenyésztenek tovább bonyolultabb dolgokat, mondjuk egy vesét.

    Egyébként, ha fizikailag lehetséges lenne az összes szervünk lecserélése időnként nyomtatottra, az agyat akkor sem lehetne cserélni, és figyelembe véve az alkohol fogyasztást, egy idő után nem maradna ép agysejtünk. Szóval a természet, és a természetünk megoldotta a kérdést. Talán őssejt kezeléssel lehetne agysejtet szaporítani, de úgy tudom, olyat még nem csinálnak.

    Amúgy meg, ha megoldják a telomer szakaszok problémáját (ezek tartják össze a sejtek dns-ét, és osztódáskor rövidül ez a szakasz, így egy idő után széthullik a dns -> kevesebb új sejt ->öregszünk), azt pedig implementálják egy embiróba mondjuk egy mesterséges megtermékenyítés folyamán, akkor kapnánk egy embert, aki elérve a felnőtt kort, nem kezdene öregedni és valószínűleg nem is halna meg természetes úton.

    Visszatérve a nyomtató dologra, ha szegény átültetésre váró gyerekek, emberek ezzel hamarabb kaphatnak új szervet, akkor már megérné. Az is sokat segítene, ha egy halott emberből a hozzátartozói engedélye nélkül is kivehetnék a szerveit, ha ezzel mást megmenthetnek. Úgy tudom, ezt indokolt esetben sem tehetik meg az orvosok a család engedélye nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák