Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    "A széles sávú fejlesztésekre vonatkozó kérdésre annyit mondott, hogy a korábbiakkal ellentétben nem csak az állam és az Európai Unió forrásaira kívánnak támaszkodni e területen, hanem a vállalkozásokra, azok tőkéjére is, és ez minőségi különbség a korábbiakhoz képest.": Nyitrai úr, már bevezették a távközlési különadót, ennél jobban az állam ne támaszkodjon a magáncégek pénzére, mert az a magáncégeké. Minden fejlesztés, ami eddig megvalósult önerőből, abban a magáncégek tőkéje volt a hajtóerő, tehát a korábbiakban is támaszkodtak a magáncégekre. Ennél jobban ne akarjon támaszkodni, mert az már lopás kategória.

    Az meg rossz kamuzás, hogy miután kifosztották a cégeket, majd azok vidáman fejleszteni fognak.

    Az önmagában vicces, hogy egy sajtájon valakinek a metakommunikációját kell elemezni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gtasystem #2 üzenetére

    ha úgy akar az állam több milliárdot "megtakarítani", hogy még többet vesz el a piaci szereplőktől, akkor az nem rossz hírként van beállítva, hanem az rossz hír.

    Az is rossz hír, ha olyan pancserül beszél valaki, hogy az ábrázatán látszik, hogy ő sem hiszi el, amit mond.

    Az informatikai szektor sanyargatása az itt sajnos ontopic, nem politikai ökörködés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    látni akarom, ahogy Dajkó Pali a miért moderáltuk topicban vitatkozik a moderátorokkal, mert kihajították a topikját ! látni akarom ! :P :P :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gtasystem #59 üzenetére

    Hagy kérdezzem már meg: ott áll a hátad mögött Parci egy töltött shotgunnal és azt skandálja, hogy de ráklikkelsz az itcafera, mert ha nem, tudod mi következik.... ?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz v.tom #71 üzenetére

    Miért, te próbáltál már tisztességes kinézetű szakdolgozatot ms office-szal megcsinálni? Az pont ugyanannyira mission impossible, mint ooo-val. Én próbáltam 3 saját, néhány nem saját (aktuális barátnő, családtag, stb.) szakdolgozatot, tdk munkát, prezentációt, stb. írni, nem ment.

    Azoknak, akiknek megfelel az office szintje, azoknak mindkettő megfelel. Van ooo-ról sokszáz oldalas könyv, ingyen, le van benne írva több minden is (pl. hogy a kerningje meg a magyar fontjai jobbak, mint az ms office-é), de ettől még tipográfiai szempontból hulladék mind.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz peterk #91 üzenetére

    Írtam én valahol olyat, hogy nem lehet szakdolgozatot írni ms office-ban? Nekem úgy tűnik, hogy nem írtam. Lássuk a különbséget a darabra elkészített szakdolgozat meg a tisztességesen kinéző, tipográfiailag helyes szakdolgozat kifejezések között.

    25 milliárdot fizettünk legutóbb az ms-nek azért, hogy hivatalos állami támogatással kitermeljük a következő generáció felvevő piacot az ms számára. Ez közgazdasági nonszensz. Az emberek adójából fizetünk azért, hogy te megint évi 80k-t fizethess az ms-nek, ugyanígy a többi vállalkozás, aki nem lopja a szoftvert. NOOOORMÁÁÁÁLIS? Redmondban meg szénné röhögik magukat rajtunk.

    Az én munkámban meg nulla forintot fizetünk a szoftverért, a támogatásokért, meg a többiért. A tco=0. Lehet microsoft termékekkel überelni.

    #87: mit várhatok egy szakdolgozattól? azt, hogy egy elfogadható erőfeszítéssel a lehető legjobb formát adja ki a kezéből a delikvens. Erre a latex alkalmas, az irodai programcsomagok nem (egyik se).

    #103: ebben a mennyiségi licensz dologban azért nincs igazad, mert az állam által finanszírozott intézményekben sok mindenre kötelező kozponti közbeszerzés van. Tehát nem a csajágaröcsögei óvoda vesz egy windowst a gépére normális esetben, hanem központilag megveszik országos szinten, ami pedig már olyan mennyiség, amire illene árengedményt adni mennyiségi licenszben.

    #114: pedig az nemzeti érdek és nem politikai, hogy az intézményekből kikerülő leendő dolgozók, későbbi leendő vezetők csak microsoft mellett tudnak-e dönteni vagy más mellett is. Ha mindig mindenkit microsoftra kondicionálnak az egyetemen, akkor a magyar informatikának lőttek egy pukkantósat.

    #115: a korrupció alapfeltétele, hogy legyen miből. Ha nincs belőle bevétel, nem lesz korrupció. Az üres nokiás doboz nem korrumpáló eszköz.

    #121: pl. a microsoft a fentebb emlegetettek miatt nyugodtan fizethetne egy vaskosabb összeget azért, hogy megkössék vele a tisztaszoftver szerződést. Különben is a szoftver határköltsége nulla, tehát amellé, hogy a diák fizet pár ezer forintot azért, hogy megkapja az msdnaa cuccokat, miért perkál az állam még 25 milliárdot? MIRE?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz peterk #123 üzenetére

    Uhh, te most jöhettél a fényeddel, ha azt hiszed, hogy magasabb szinteken ritkább a korrupció. Legfeljebb két eset fordul elő:
    1. nem látod
    2. már nem személyhez kötődik, hanem innen bannolt témához.

    Nem csak az a korrupció, ha letesznek egy nokiás dobozt vagy átadnak 20 dokumentumot, az is korrupció, ha egy elintézett zsíros megrendelés után kirúgnak valakit, aki később feltűnik a korrumpáló vállalat ilyen-olyan igazgatótanácsában vagy más sportállásában. Emellett nem csak pénzzel lehet egyéneket korrumpálni, hanem nem piaci alapon nyújtott gazdasági előnyökkel is (pl. linuxos önkormányzatnak lehet tenni olyan ajánlatot, hogy kaptok egy komplett ms oktatási központot, ha visszaálltok ms termékekre, amivel később szénné kereshetitek magatokat).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz floatr #126 üzenetére

    1. De, oda lehet.
    2. a kérdés az, hogy az általános irodai dolgozó szakdolgozatot ír-e vagy valami mást. Az általános irodai dolgozó ugyanúgy tipográfiai környezetszennyezést csinál, akármit adsz a kezébe. Viszont az akármiből az ooo olcsóbb.

    Másrészt meg az az érv, hogy az ms office jobb (egyébként nem jobb) ott is megdől, hogy amikor autót vesz az állam, akkor sem bmw-t vesz mindenkinek, hanem van, akiknek fabiat meg vw polot. Amiből következik, hogy az a gondolat, hogy mindig mindenkinek a legjobbat kell a kezébe adni, téves.

    "Ami sajnálatos módon addig ipari standard marad, amíg oktatják, tehát még a licenszelőnek kéne fizetni a reklámért.": így van. és abban is biztos vagyok, hogy amíg azt látják redmondban, hogy be vagyunk húzva a csőbe, addig a tiszta szoftver 25 milliárdba fog kerülni, vagy többe. Majd ha egyszer azt is látják, hogy ezek bizony elszánták magukat és váltanak, magyarul verseny lett ezen a piacon, akkor majd kevesebbe fog kerülni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz peterk #132 üzenetére

    Oké, tehát szerinted a diákok notebookján (mikor kopik már ki végre a laptop szó, sehol nem árulnak már laptopot) fekete windows fut, akkor hogyan is éred el hamarabb a jogtisztaságot? Hint: az msdnaa-ban upgrade licensz van, ha fekete windowsra teszi fel, fekete marad a rendszere.

    Az iskolába pedig azért mennek, hogy újat tanuljanak. Ha az lenne a hozzáállás, hogy semmi újat nem tanulhatnak, akkor minek megy oda? Ha pedig lehet neki matekból meg biológiából meg kémiából újat tanítani, vagy jogból, közgázból, akkor miért pont az informatikának eme szeglete tiltott?

    #128: vagy jobban ismerem a saját munkámat, mint te.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fecow #148 üzenetére

    Két kérdés:
    1. akarsz 500 hsz-es linux-windows flame-t ebben a topicban?
    2. szerinted nem moderálják ki két perc alatt, ha elkezdem leírni a véleményem (btw amit eddig írtam, az én meglátásom szerint már eddig is feszegette a határokat)?

    Ha mindkét kérdésre igen a válasz, de nem csak a tied, hanem a moderátoroké is, akkor belemehetünk egy részletes vitába.
    Mivel én azt gondolom, hogy nem lesz a válasz, ezért nem is akarok részletesebben belemenni. Hogy az ehhez vezető út az, hogy írtam valamit, ami nem feltétlenül pontos, különösen a szövegkörnyezetéből kiragadva nem pontos, nagy dolog. Hogy ezért lehülyéztél, nem oszt, nem szoroz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák