Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Miért, mit vársz egy szakdolgozattól? A legtöbbeknek a tartalom előállítása a kihívás, nem lehet még külön megkövetelni tőlük, hogy tipográfiai remekműveket adjanak le.

    Doktori disszertációk között is ritka az olyan, ami rendesen meg van szerkesztve. Majd ha kiadják, a szerkesztő odafigyel, addig meg hadd ne ezzel foglalkozzunk már.

  • peterk

    senior tag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Én már 1994-ben megcsináltam vagy 20 szakdolgozatot MS Office-ban (ekkor végeztem, és nekem volt gépem csak :)), nem hiszem, hogy azóta ez nehezebb task lenne. Ahogy OpenOffice-ban sem.

    Egyébként, azért ne az döntse már el, hogy egy felsőoktatás milyen szövegszerkesztőt vesz, hogy mik egy szakdolgozat formai követelményei. Szakdolgozat egy van a legvégén, amit ha kell, akkor akár el lehet vinni profihoz is és beköttetni (1-2 évvel az én időm előtt még mindenki így csinálta, és kibírta). Az egész tanulmányi időszak a fontos, az, hogy a tanári anyagok milyen formátumban kerülnek ki, és arra milyen formátumban kell írásos válaszokat adni - ha kell. Erre pedig tényleg lehet találni olyan formátumot, ami egységes és amit sok mindennel elő lehet állítani (pl, ha már szóbajött, akár a pdf).

    Spórolni egyébként szerintem sokkal inkább a racionalizálással és megfelelő szervezéssel/tervezéssel lehet, mint a platform cserével. A Linux nem különösebben olcsóbb, ha a támogatási, oktatási, üzemeltetési költségekkel együtt nézzük a számokat. Ráadásul az MS szoftvereinek az ára egész más, ha az end usernek kell megvennie a boltban, és ha több ezres oktatási licensz csomagot vesz valaki. (Pl. az én vállalkozásom évi összesen 80 ezer forintot fizet a következőkért: 1-1 SBS, Enterprise server, Web server, SQL server, Sharepoint server, MS CRM, Office Comm Server, Exchange Server, Forefront, System Center, és még jópár szerver termék, és emellé darabonként 10-20 licenszet a Win7, Office, Visio, Project, Business COntact Manager és még jópár egyéb kliens szoftverért. Ismétlem, összesen évi 80 ezret fizetünk értük, előfizetős formában. Ha nem is ennyire kedvező, de megközelítően hasonló csomagot a legtöbb vállalkozás képes lehet a saját számára találni. Az oktatás a maga nagy számaival meg pláne.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #124 üzenetére

    Azért nincsen igazad a latex-el, mert rohadtul nem lehet odaadni egy mai általános irodai dolgozó kezébe, hogy faragjad a betűket gizike, ahogy diktálom.

    Az oktatásba vásárolt szoftverekkel az a probléma, hogy ugyebár az alapérv szerint versenyképes tudás bla-bla, ehhez kell az "ipari standard". Ami sajnálatos módon addig ipari standard marad, amíg oktatják, tehát még a licenszelőnek kéne fizetni a reklámért.

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #124 üzenetére

    "Az én munkámban meg nulla forintot fizetünk a szoftverért, a támogatásokért, meg a többiért. A tco=0."
    Na ez a muhaha, kategória. Vagy nem vagy tisztában a TCO-val, vagy valami alternatív dimenzióban dolgozhatsz. Gondolom, magától megy az egész rendszer és a null ponti energiából táplálkozik. Segítek, olyan, hogy ingyen ebéd a mi világunkban nincs, ergo valamennyibe kerülni kell a rendszereteknek, mégha a szoftver megvételért közvetlen nem is fizettek. A TCO-t pont arra találták ki, hogy ne csak a szoftvervásárlási költséget vegyék figyelembe, mert a jelentkező költség nem csak annyi lesz, nagyon sok indirekt, rejtett költség is fellép.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #139 üzenetére

    Pont erre számítottam, attól, aki mindig mindenben kompetensnek, sőt kompetensebbnek állítja be magát mindenki másnál, akkor amikor ilyen orbitális, gazdasági nonsense-t sikerül bebüfögnie. Nyugodtan nézd meg mit jelent a TCO, különös jelleggel a szoftverekre, meglepődnék, ha abból te kibűvészkednéd úgy, hogy nullára jöjjön ki. Ez a fizika örökmozgójával egyenértékű képtelenség.
    De, nyugodtan takarózz a "te nem ismered a munkám" kifogással, az mindig jó. Információ tartalma ugyan nincs de hárítani lehet vele...

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #149 üzenetére

    Jól van látom marhára nehéz azt leírni, hogy igen tévedtem, túloztam, nem gondoltam át stb., nem 0 a TCO, csak a szoftver költségeken spórolunk.
    Szövegkörnyezetből kiragadás, na ezt imádom, ezzel lehet igazán elkenni a dolgokat.
    Kérlek fejtsd ki nekem, hogy mivel is torzítottam azon kijelentésedet, hogy ahol te dolgozol, ott nem fizettek a szoftver licenszért és a külső supportért, következésképp a TCO=0? Segítek a mondat ellentmondásos, illetve tartalmaz egy gazdasági lehetetlent. Mivel a TCO != a szoftver licenszek és a szoftver support árával, ezért ellentmondásos. Mivel nincs olyan IT rendszer aminek 0 a TCO-ja ezért lehetetlen. Szerintem egy lehetetlent, pontatlanságnak nevezni, minimum csúsztatás, de inkább úgy érzem, hogy megint megy az elkenegetés.
    Szerintem a véleményed maximálisan érdektelen abból a szempontból, hogy bárminek lehet-e a TCO-ja nulla, mert ez nem ízlés kérdése.
    A "fenyegetésed" pedig maximálisan hidegen hagy, tőlem olyan win-linux- mac anyámkínja flame wart csinálsz ide amit akarsz, ez a moderátorok problémája, nem az enyém.
    Az meg a másik, hogy mit is akarnál bizonygatni. Azt hogy a szoftver licenszeken lehet spórolni? Ez nem kérdés. A TCO bizonygatása már más tészta, és jóval összetettebb annál, hogy ebbe belemenjek. De amíg az IT rendszerek TCO-jának kb. 70-80%-a működtetési és karbantartási költség, nem különösebben hat meg, hogy mennyit spórolnak a szoftver licenszen, mert elvi határértékben is max 20-30%-a az összköltségnek (valójában inkább 5% körüli).

    Nyergeld meg a nagyot

  • lumpen_stex

    aktív tag

    válasz bambano #4 üzenetére

    arról miért nincs cikk, h angliában 3khuf-et korlátlan 3g van+korlátlan beszéd? vagy kb akármelyik más eu-s orszában?

    van miből elvenni. de ha nem teszik lehet költözni, van helyükre 1000.

Új hozzászólás Aktív témák