Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Franklin #2 üzenetére

    A kettő nem zárja ki egymást. Attól hogy valaki IT táborba megy, meg érdekli amúgy is az IT még nem jelenti azt hogy soha nincs idejük sportolni, és egyébként ez a tábor tanulási célra van, gondolom nem doomoznak egész nap.
    Mondjuk a hardcore gamerek között lehet több a kevésbé kigyúrt alkat, viszont az meg nem annyira IT ;]

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • nemlehet

    őstag

    válasz Franklin #2 üzenetére

    Amúgy amelyik gyereknek nincs erre ingerenciája, vagy nem teheti meg (pl asztmás, vagy allergiás) az meg rohadjon meg mi?
    Amúgy a rohangálásból, meg a fára mászástól lesz ám erős értelmiségi réteg, meg modern információs technológia magyarországon... Jeez..
    Nem vagyok a mozgás ellen, sőt, de én pl súlyosan pollen allergiás vagyok minden szabadtéri program kínszenvedés, vagy olyan szinten le vagyok szedálva, hogy ki se látok a fejemből. Nekem aztán remek élmény kirándulni...

    Mindig is agyrákot kaptam attól, hogy tesi órán is kötelező focizni, mert az annyira jó sport. Aki meg béna benne azt jól megalázzák és kiröhögik, kapja a kötényt, jól fejberúgják párszor mert attól milyen jól megtanul focizni. És most nem sértődött kockát játszok, mert pl a gimnasztika, gyűrű, ló ilyenek elég jól mentek ahogy kézilabda is, de nálunk állandóan a focit erőltették azt is csak felügyelet nélkül 2 csapat azt had szóljon.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • sztanozs

    veterán

    válasz Franklin #8 üzenetére

    Ugyanez a rák, az elhízás, a cukorbetegség, a keringési problémák, stb. stb. senkinek nem tűnik fel, hogy nyugati civilizáció, főleg a nyugati étrend okozza ezeket?

    Ki tudja, volt-e allergiás, rákos, keringési problémás az ember 100-200-1000 évvel ezelőtt? Fingunk sincs.
    A cukorbetegségen kívül (finomított cukorral biztos nem találkozott az ember a "civilizáció előtt") egyikre sem lehet mondani, hogy civilizációs betegség, csak azért mert korábban nem volt lehetőség diagnosztizálni. Az embert egyáltalán nem érdekelte (illetve nem volt eszköze arra, hogy kiderítse), hogy mitől hal meg ~30-40 évesen...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • sztanozs

    veterán

    válasz Franklin #11 üzenetére

    Az elhízás nem "betegség", hanem csak állapot. Ha egy állatnak túl sok kaját adsz, az is elhízik, nem kell embernek lenni hozzá. Ugyanez a "természeti" népek egészségére. Ha egyszer természeti népek és "érintetlenek", akkor honnan tudjuk mi van ott? Amúgy a természeti népek esetében a gyenge egyedek legtöbbször már jó korán meghalnak. Nem véletlen a magas gyermekkori halandóság. A modern kultúra egyik következménye, hogy a gyengébb (betegségekre hajlamosabb) egyedek is életben maradnak és "mesterségesen" tartjuk életben őket. Viszont az esetek nagy részében jelentős mértékben hozzá tudnak járulni a tudomány / társadalom fejlődéséhez. Persze ez egyeseknek inkább visszatetsző, mégsem láttam még sok embert, ako a civilizációból az "érintetlen természetbe" visszavonulva élne meztelenül és a természet hatásaink maximálisan kitéve, nyers magokat, gyümölcsöket, rovarokat vagy éppen dögöt fogyasztva. Mert lássuk be: a tűz, a bunkó, a szőrme vagy a fűszoknya is civilizációs vívmány, csak nem éppen mai.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák