Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    Én is 50 leszek, de gyűlöltem. Annak idején szégyen szemre nem avattak úttörővé, mert nem voltam hajlandó a marhaságaiknak engedelmeskedni. Ma is, akkor is büszke voltam erre...Köpenyt nem voltam hajlandó felvenni, egy ideig fenyegettek kirúgással, intővel, de később feladták. Gyerekként is érződött az a mérhetetlen kényszerítő erő, amit egyébként az élet minden területén toltak az elvtársak ezerrel. Talán a szegénység, és az ebből fakadó hiánygazdaság miatt, az élet nyugodtabb volt, a cenzúrázott médiákból csupa szépség áradt, hogy minden működik, minden csodás, épül a szocializmus. Az emberek jelentős része elhitte és élt nyugodtan. Szegényen, kvázi n incstelenül, de nyugodtan. Más kérdés, hogy egy random vidéki ember számára a falu 20km-es körzete volt a világ, ennek megfelelően arról sem lehetett fogalma, miből marad ki, mennyire nyomorult az élete, mivel nem volt és nem is lehetett viszonyítási alapja. Lehet persze azon elmélkedni, hogy más országokban még ennél is sokkal durvább körülmények között élt a népesség, és ebben van igazság, de tény, hogy az élet lehetőségeiről nem tudtunk szinte semmit.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák