Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #12 üzenetére

    Én úgy látom, hogy csinált egy zsebkütyüt, egy boltot, meg egy drm-et, a három együtt olyan jóra sikerült, hogy a zenészek elhiszik, hogy nem lopható a zene (nem az az érdeme, hogy valójában jó, az az érdeme, hogy a zenészek elhitték, hogy az és hajlandók árengedménnyel adni a szerzői jogokat). Emiatt olcsóbb rajta zenét hallgatni. Eltekintve attól, hogy ez keresztfinanszírozás, amennyiben az apple nem mondja egy zenésznek se, hogy más zenelejátszókon más portálon keresztül nem árulhatja a zenéjét, akkor ebben én nem látok kivetnivalót.

    Miért kellene az apple-nek mondjuk a nuvo-t támogatni azzal, hogy átadja a drm technológiáját és ezzel feladja a versenyelőnyét? Nem vagy köteles apple cuccal zenét hallgatni, annyi a kötelezettség, hogy vagy tisztán apple technológiát használsz, vagy tisztán apple mentes technológiát. ebben szerintem semmi káros vagy versenyellenes vagy büntentendő nincs. Kicsit olyan, mintha valaki kötelezné a microsoftot, hogy márpedig holnaptól debiant is lehessen upgradelni a windowsupdate szájtokról...

    Annyi negatívat látok a dologban, hogy egy drágább zenelejátszót árul annak reményében, hogy az olcsóbb zenével odacsábíthatja a vevőket. De a mostani piaci tapasztalat szerint ez belefér, lásd konzolok.

    Licenszelés: lehet fairplay nélkül zenét árulni, letölteni, hallgatni? lehet. akkor meg milyen alapon kötnek bele?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák