Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • swingstar

    csendes tag

    válasz Galopp #19583 üzenetére

    Nem tudom, hogy ki mit tapasztalt a win10 frissítés után, de nekem nem volt vele szerencsém. Ennek hatására végre rászántam magam, hogy elvigyem szervizbe, mielőtt lejár a garija és megcsináltassam az amúgy típushibának mondható mikrofon problémát, uis. a kihangosító nem működött, a telefonban lévő négy mikrofonból az egyiket cserélni kellett. Onnan teljesen gyári állapotban kaptam vissza a telót 8.1-el, és kizárt, hogy egy darabig frissítsem újra win10-re.

    Az okok:
    Először is, az akkuidő drasztikusan csökkent. Ezt a szerviz is elismerte, hogy tapasztaltak ilyen problémát.
    A telefonon lévő 4 játék közül kettő játszhatatlan lett, az egyik win10 alatt szaggatott (Rival Knights), a másik pedig vmi. elizélt felbontásban jelent meg (Football Manager Ultra). Mindegy, a wc-n akkor újra újságot olvasok majd játék helyett. A kamera rosszabb minőségű képeket csinált, de lehet, hogy csak újra be kellett volna állítani. A tárcsázó szerintem használhatatlanabb lett az új mini ikonjaival. Tény és való, hogy a menürendszer sokkal átláthatóbb, ez volt az egyetlen pont a 8.1-ben, amit nagyon elkeféltek, de minden másban jobbnak találom a régi rendszert.

    Más tapasztalt hasonlókat, vagy ezek csak nálam fordultak elő?

    .oOo. Üdv: Marci .oOo.

  • swingstar

    csendes tag

    válasz zsoltzsolt #19586 üzenetére

    Egy hetet volt, az újpesti márkaszervizben adtam le, ők küldték a központi szervizbe Szombathelyre, mert az alaplapi forrasztásokat ott végzik. Nem kellett semmilyen papír, bár vittem, de IMEI számot néztek, az alapján is garis. Nagyon korrektek voltak.

    .oOo. Üdv: Marci .oOo.

  • swingstar

    csendes tag

    válasz zsoltzsolt #20277 üzenetére

    Az újpesti nokia care-ben nagyon korrektek voltak. A mikrofon típushibát a központi szervizben javítják, az enyémet 6 nap alatt visszaküldték, azóta OK. A szervizesek elmondták, hogy két típushibája van a 930-nak:
    - mikrofon (4db van a telefonban, ált. a kihangosító és/vagy a videó felvételhez szükséges mikrofon szokott behalni)
    - elálló kijelző (elenged a ragasztás)

    Ha ezeket javítják, utána már elég tartós a telefon, más gondokkal nagyságrendekkel kevesebb a megkeresés. Tőlem papírt nem kértek, IMEI alapján nézték meg, hogy garis e.

    MÁS: jött ki június óta használható WP10 verzió, vagy még mindig bughalmaz a rendszer? Én visszatettem a 8.1-et, de ha azóta használhatóbb a 10-es, újra nekifutnék.

    .oOo. Üdv: Marci .oOo.

  • swingstar

    csendes tag

    válasz vapa1953 #21436 üzenetére

    Szia! Nem biztos, hogy jó megoldás, de nekem egyszer teljesen megőrült a 930-asom, semmire sem reagált, (kikapcsolásra sem), csak akkor oldotta fel a képernyőt, amikor töltőre raktam, így tudtam nagy nehezen lementeni a képeimet, de csak úgy, ha onedrive-ra mentettem őket, mivel a PC-re kapcsolódásnál pontosan úgy reagált, mint a Tied.
    Mivel kikapcsolni nem tudtam, megvártam míg lemerül, feltöltöttem és hard resetet csináltam rajta:
    http://www.hardreset.info/devices/nokia/nokia-lumia-930/
    Ezután rögtön frissítettem win10-re, és nincs vele probléma. Vagyis ez nem pontosan igaz, mert azóta fele annyit bír az akksi és alig talál gps jelent...(kb. 10 perc alatt!!!).
    A lényeg, hogy a gombokkal történő hard reset segíthet.

    .oOo. Üdv: Marci .oOo.

Új hozzászólás Aktív témák