Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz biker #49 üzenetére

    Nekem a levelezés régebbik fele webmail alatt van, ami azokból valóban fontos hosszútávra, párszáz levél, nemtudomhány MB, de zömmel a levéltörzs a lényeg és nem a melléklet. A céges levelesládában éppen kényszertakarítás volt, mert szervert cseréltünk és nulláról újratettük, aztán miért is pont ne az, az én nevem valahogy kimaradt a dologból, így üresre létre lett hozva, IMAP-on Opera meg leszinkronozta az itthoni kb. 3000 levéllel :DDD . Vissza lehetne szedni valamelyik backupból, de az is annyira jellemzően érdekelt, hogy azóta is úgy van, vélhetően úgy is marad. Három aktuálisan fontos intéznivaló az valahogy megúszta, de azok is esnek ki devnullba, befejeződött az az üzlet, amit meg kell tartani, az a számla+szerződés (ezek ki vannak nyomtatva) és az emilcím, az árajánlatkérés, visszaigazolás és többi levelezés erről felesleges.
    PDF brosúrák, terméklapok, én elektronikában benne vagyok rendesen, egy időben gyűjtöttem is hajjaj, mindent, meg kategorizáltam, rendeztem. Rájöttem, felesleges. Ami gyakori IC, azt megtalálom akármikor. Amit gyakran használok, azt ismerem fejből. Ami ritka, azzal lehet, össze se futok többet, de egye fene, azt elrakom, meg ami érdekes, vagy itthon van, azt is. Így a PDF adatbázisomat a kb. 14G-s méretről egy nap alatt leredukáltam kb. 100MB-ra. Kapcsolási rajzokat sem gyűjtök, pár ritka-érdekes megvan (most pl. egy NEC 1830 roppant érdekes, mondhatni diszkrét-egyszem LM324 benne az egyetlen IC- inverterét raktam el), többire Elektrotanya, ESDI, meg még pár bejáratott hely, de a legtöbb berendezéshez egyszerűen nincs szükségem rajzra, értem, ismerem, alkatrésszinten, vagy utánanézek. Nem hiányzik, nem hátráltat.
    Office anyagok: TXT, RTF, DOC-ból azért hamar összerántok olyan százat. De ezek zöme árajánlat, ki a fenét érdekel két hét után, pár auditjelentés van meg és pár egyéb írásom, mert mondjuk ezek érdekesek máskor is, de amúgy szórok ki mindent. Minek tároljam, ha nem olvasom el többet úgysem.
    Na de az egész tilitoliból csak azt akarom lehúzni, hogy manapság rengeteg "szemetet" (szigorúan képletesen értve, hiszen nem akarom senki egyéni prefernciáit megítélni!) tárolunk. Szemét, mint olyan, hogy sose nézzük meg, se nem emlék, se nem fontos, legfeljebb az volt, de tulajdonképpen már nem az, senki sem olvassa el, legfejebb amikor átnézzük, akkor az első sort csak mindig, hogy á igen, ez fontos, nem törlöm. Tipikus ilyen a film/zene, amiből sok ember hajlamos nemes egyszerűséggel begyűjteni "mindent". És ezek fontos adatokká lépnek elő idővel-érdekes, hogy miért. Én zeneőrült vagyok, de az első szomszéd havernak több zene van a gépén, mint nekem az összes gépen+eredetin tárolt mennyiség (én olyan 300 albumnál járhatok). Napi szinten 30-40 levél forog át, nem tárolok közülük, csak nagyon ritkán egyet-egyet, illetve ami időszakosan lényeges, azt átmenetileg és furcsán szemlélem ügyfélnél a 20G-t megközelítő levelezést (új PST-t kell nyitni, basszus :D ) hasonló árajánlat-tervezet-módosítás párbeszédekkel, mint nálam, melyekből a valóban fontosak ki vannak nyomtatva és el vannak rakva paksamétába.
    Szkennelt anyagok, attól mindig bajunk van a kollégákkal, de abból is van kivétel, pözsóm teljes, 233 oldalas szervizkönyve fotókkal, ábrákkal, kapcsolási rajzokkal összesen 6,3MB, és ezt is könyvből csinálták, 22 éve azért még nem volt divat elektronikusan tárolni ilyen anyagokat. De ilyen könyveket rendszerint JPG-be (pont jobb lenne a PNG), és abból PDF-be (az meg ugye pont a képekre van kitalálva, ejj..) szoktak lapolvastatni, aztán csak nézek, hogy mekkora helyet foglal, tulajdonképpen feleslegesen, a 162 oldalas magyar nyelvű, az rögtön 12,6MB-ot foglal, de abban már igencsak butított a kép, míg az Akai GXF71 szervizdoksija 15MB a 29 oldalas teljességében, de a szkópom 46MB-ja 56 oldalra se semmi, de ez is csak addig kell, amíg megjavítom, aztán leves, vagy esetleg a kapcsolási rajzokat és mérési jegyzéket kivágom, vagy kinyomtatom..

    Na. Jó bő lére eresztettem, végülis nincs benne semmi különös, csak elgondolkozok ezeken, mert én sem heti két word doksival dolgozok, két órája értem haza, és eddig lecsurgott 150MB anyag a netről, aztán majd tolok fel egy 4,3GB-os fájlt FTP-n, tehát jön-megy itt minden.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák