Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovy79

    őstag

    válasz didyman #45 üzenetére

    Nocsak, háát te? :DDD
    Abszolút nem veszem kötekedésnek.
    Én úgy vagyok vele, hogy mindenképpen 2 HDD-n tárolom életem elmúlt ~18 évét (amióta kapcsolatba kerültem a pc-kkel, így az adatok tömkelegével is). Persze az első 10-12 év összesen nincs 3-4giga. :)
    Mivel HDD-ről van szó és 2db 80gigás került 1-2 éve ~10K-ba, 2db 500-as meg 20K-ba, úgy döntöttem, hogy az utóbbi lehetőséget választom, ami persze magával hozza a "minekspóroljakahellyel" szindrómát.
    Biztosan soknak tűnik a 10giga (szerintem is az :B ), de feleslegesnek érzem a törlést. Szépen ki van válogatva a lényeg, amit barátokkal/családdal pár perc alatt meg tudunk nézni, a többi meg csak "van". Bár fordult már elő, hogy bődületesen idióta képet (pl görög tengerpartról egy napernyő/csak a napernyő) kellett előkerítenem és pár perc alatt ott is volt. :) Tudom, ott a google képkereső, de én ilyen vagyok, jobban szeretem, ha nálam vannak a képek és senki nem tudja elvenni/törölni . Enni nem kérnek, az előrelátható méretnövekedésből származó éves átlagos költség szerintem kb 4-5K.
    Ezt bevállalom és hódolok a rigolyáimnak. :DDD

    Mod: egyébként szoktam képet törölni, tehát "csak elkattant a gép" képet nem tartok meg.

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • biker

    nagyúr

    válasz didyman #45 üzenetére

    nálam a leválogatott és megtartott képek mérete 8,65GB
    dokumentumok 6,5GB
    szerkesztett weblapok 5,6GB
    csak a mail 2,4GB :) (2002-től a fontos levelek megtartva, a nem fontos törölve)
    A zenék külön, filmek csak DVD
    E mellé nekem van összegyűjtött gépkönyvek és kapcsolási rajzok 22GB
    Páromnak a fejlesztő foglalkozásokhoz az alapanyagok 100GB (scanelt munkaanyagok)

    Nem mindenki wordben 100kb fileokkal dolgozik hetente kettővel :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz didyman #51 üzenetére

    a kapcsolási rajz mást jelent az én esetemben. ilyen ic/tranyó pdf és elektromos rajzok kb 50-100MB van nekem a dokumentumok közt.

    Amiről én beszélek, azt be nem szerzed netről.
    csomagoló gépek robbantott ábrái és kapcsolási rajzai, úgy 1994-1996-tól máig, amiket forgalmazunk, és amit közben megszereztem.
    ezeket a gyárak csak annak adják ki, aki vett vagy eladott ilyet, vagy hivatalos szervizpartner. ezeket féltve őrizni kell, mert pénzért adják-veszik a szervizesek. tőlem ált. veszik, mert nincs már mit adjanak :)
    de mikor egy 2001-es gépet nem kell kidobni, mert nálam a megoldás, és 2-3m az új gép, akkor jól jön :)

    levelezés: a "fontos levelek" mappában van minden, ami fontos, itt van 2002-től minden, a többiben mappákban ami kell, ált. 1-2 év után mindent törlök, amiben nem olyan van, és így ennyi. ebben az egyik céges exchange fiók még nincs benne, mert azt másik gépről intézem, az kb 2GB, mert elveszett 2009 június előttről minden egy hibás archiválás és HDD halál miatt.

    ajánlatokat el kell tenni sok sok évre, mert van egy picsa, aki most a 47.000EUR-os gpén vitatkozik, hogy ő nem ilyen hegesztő fejjel rendelte, és miért ezt a szart használja 2 éve? hát be kell tudni bizonyítani, ezt rendelte

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz didyman #54 üzenetére

    ez itt egy a 11430 elemből.
    gyárból csak cikkszámmal lehet rendelni. csak ez a gép 1980-2009 közt volt gyártva, 420eFt a gép :)
    csak a frommnak van 73 gépe (gépverziója), és van 45 gyártónk :)
    remélem már érted, miről van szó :)

    Az a hegesztőfejes alfertályi kijárat ügyfél az nem egyszerű, mifelénk ilyesmi fel sem merül, gép átadásakor a garilapon/átadás-átvételin rögzítve van minden, amit aláírunk, onnan meg reklamáció nem lehet a tartalmat illetően. De szép is ez így elméletben

    T. ügyfélnek kiment egy forró drótos, de állandó hőfokú ún. smartWire technológiás hegesztőfej.
    Ez nem tetszett, ezért program és elektronika módosítással átállítottuk smartImpulseWire technológiásra, előfűtés + impulzus
    erre ő váltig állítja, hogy késes állandó fűtéses egység lett rendelve, ezt bizonyítottuk, nem :)

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz didyman #56 üzenetére

    Lényeg az, hogy lehet olyan, hogy nem dobhatom el, mert aranyat ér. nem is annyira a rajz, hanem a cikkszám, mert a gyárnak 20-30.000dbos készlete van.

    OFF vége :)

    Szóval qrva sokat gondolkoztam cloudon, de ilyen mennyiségre alkalmatlan.
    marad a több HDD

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák