Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz Dilikutya #5 üzenetére

    Abból hogy ezek a Speedportok hulladékok...ilyen rektek firmware-t még nem b@sztam mint ami ezen van.
    QOS-ről nem is hallott, valaki elkezd tölteni az egész hálózat lehal, legyen az a "saját" hálózat vagy a FON...
    Amíg nem látok forrást/dokumentációt az AP isolation megvalósításáról, addig én nem hiszem el hogy külön hálózaton van. A hétvégén megyek haza ki is próbálgatom. Ha valamilyen úton mégis sikerül elérnem a fon-ról a belső hálózatot azonnal megy a telefon...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • DonMaster

    addikt

    válasz Dilikutya #7 üzenetére

    A lényegén nem változtat, ha valaki akar most nem kell wireshark stb-t használnia hogy bejuson hozzád, elég ha van 1 t-s belépésije, tud csatlakozni a hgw(routeredre) ami szorja a wifi-t
    az hogy külön hálozat részlet kérdése, mivel a routert eléri, és mivel folyamatos a kapcsoalt és te akinél ott az eszköz nem tud semmtise csinálni vele, max kikapcsoltatni, attol a routert-böl kitudja nyerni a saját privát wifi hálod jelszavát, és utána már nem csak a te akár 120-as netedet tudja használni hanem még a belsö hálozaton lévö dolgokat is tudja használni.
    az hogy a hálozat elkülönöl, azzon a dolgon nem változtat hogy 1 darab eszközröl megy a belsö és egy különitet külsö hálozat is. és a külsöhöz nem nehéz hozzá férni, és amikor már bent vagy akkor már csak kikel nyerni a routerböl az adatot , hogy bejus a belsöre, tehát nagyobb lett a kockázat, persze ettöl függetlenül ha valaki akarta eddig is megtudta tenni a dolgott, nem kellet hozzá ez, most evvel csak könyebb lett a dolog.

    Dezsike
    ez meg a másik ezek mind a 2,4ghz-es sávon mennek, ha veszünk egy only t-home os 60lakásos panelt.
    az minimum 40wifi+privát-terhelés a 2,4ghz-es sávon. az nem kevés.

    (#5) Dilikutya
    szerintem voip telefonálásra értette.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Dilikutya #35 üzenetére

    nem toltam túl semmilyen konteo-t
    a kettő közötti tudással rendelkező már képes rá, meg mutattad a közép és a max szintet a kettő közötti már képes rá.
    Én spec nem gondolom hogy egy olyan cég aminek Németországában van az anyavállalata és ebben az országban többségileg az informatikai részlegén többségileg közgazdás,bölcsész veszettséggel rendelkezők kapnak informatikai tudást ,nem alap szinten igénylő állást . hogy ott ennyire nem-e lenne behatárolva, a dolog, persze a kettő nem 100%-osan függ össze, bár a T-home vicces oldalából kiindulva megvan azért az alapja, hogy annyira nem 100%-az a rendszer ahhoz mérten , hogy hogyan is van tálalva a nagy közönség előtt.

    (#37) blackrulz
    Pedig de értem, authentikáciora voltál kíváncsi a kérdésedben, nos mivel hálon van, configot csak a routerre való belépéssel lehet kiszedni ez igaz, viszont, mond meg , hogy mennyi annak az esélye hogy 10böl legalább 5x ne az alap vető admin password kombo legyen beálitva routerre való belépéshez. (a szolgáltatói eszközön.)
    de ha nem is ez van akkor ott van mondjuk a kalibol a hydra és mivel a felhasználó név vagy admin/administrator/user variácok vannak igy már csak a password kell. persze ez még igyse 5perces művelet bár attól függ , hogy a jelszó mekkora vagy milyen bonyolult. de szerintem egy bö 30-50perc elég rá. hogy egy alap pass meg legyen .

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Dilikutya #38 üzenetére

    nem t-pont, hanem t-system ami viszi a telekom - és t-home rendszerét.
    nincs mit alátámasztanom, az informatikai részlegeken, legyen az Pécs legyen az Budapest infopark, többségben van a nem szoftverfejelsztö/mérnökinformatikus/rendszergazda stb informatikát felsöoktatásban tanult ember. nincs mit alá támasztani, menj oda és kérdzed meg hogy mit végzet, készits statisztikát ha nekem nem hiszed el, több mint 50%-a nem informatikát végzet .(csak azota tanulta amiota felvették oda tanfolyam belső gyakorlat gyakornokoskodás stb.)
    ki irt itt brute force-rol? és igen az hgoy te megváltoztattad a routeren az admin belépési jelszot nem jelenti azt hogy más is emg teszi és a többség nem vált rajta jelszot. csak hogy tud,
    probálgatni meg 1sec alalt lehet 100-1000variáciot is, attol függ inkább mi a korlátja a routernek, ha az 1000variácio müködik akkor már percenként lepörög 60ezer variácio
    ha a te variáciodat nézzük ami max szerinted : 916132932 variácio akkor 255ora .
    de ezt hanyagoljuk , már a témátol nagyon elvagyunk térve.
    De az hogy 10felhazsnálobol legalább 5 nem változtatot a routerén admin jelszot. az 100%.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák