Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonMaster

    addikt

    válasz Dilikutya #7 üzenetére

    A lényegén nem változtat, ha valaki akar most nem kell wireshark stb-t használnia hogy bejuson hozzád, elég ha van 1 t-s belépésije, tud csatlakozni a hgw(routeredre) ami szorja a wifi-t
    az hogy külön hálozat részlet kérdése, mivel a routert eléri, és mivel folyamatos a kapcsoalt és te akinél ott az eszköz nem tud semmtise csinálni vele, max kikapcsoltatni, attol a routert-böl kitudja nyerni a saját privát wifi hálod jelszavát, és utána már nem csak a te akár 120-as netedet tudja használni hanem még a belsö hálozaton lévö dolgokat is tudja használni.
    az hogy a hálozat elkülönöl, azzon a dolgon nem változtat hogy 1 darab eszközröl megy a belsö és egy különitet külsö hálozat is. és a külsöhöz nem nehéz hozzá férni, és amikor már bent vagy akkor már csak kikel nyerni a routerböl az adatot , hogy bejus a belsöre, tehát nagyobb lett a kockázat, persze ettöl függetlenül ha valaki akarta eddig is megtudta tenni a dolgott, nem kellet hozzá ez, most evvel csak könyebb lett a dolog.

    Dezsike
    ez meg a másik ezek mind a 2,4ghz-es sávon mennek, ha veszünk egy only t-home os 60lakásos panelt.
    az minimum 40wifi+privát-terhelés a 2,4ghz-es sávon. az nem kevés.

    (#5) Dilikutya
    szerintem voip telefonálásra értette.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz lugosi #22 üzenetére

    Nem tudom mit kell ezen bövebben kifejteni,
    adot 1 router, ad 2 különbözö wifi jelet, elkülönitve, de ettöl az még 1 eszköz,
    nah most mivel az eszközbe ha valaki már rácsatlakozot és ért is hozzá az betud lépni a guest(wifi-t-home free) netoldali wifi-röl hogy hozzá férjen a trouter confjához, amiben ott van a belsö hálozat jelszava is, nah most ez ha 2 routert adnának ellene különölve , igy viszont nem, de ettöl függetlenül, ehez kell tudás is , tehát bármilyen jöt ment nem fog tudni csak ugy a belsö hálon turkálni ahogy kedve tartja, de aki ért hozzá és meg van a megfelelö tudása az igy könyebben be tud menni, mint ha a belsö hálos wifi jelböl kéne leszürje a belsö hálos wifi jelszavát .

    #23) Dilikutya
    kifejthetnéd, hogy melyikrésze nem valosithato meg.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz #56573440 #28 üzenetére

    1. is ellehet jutni,persze nem egy mezei ember-nek
    és itt nem elég egy backtrack vagy uj nevén kali linux, vagy akár remnux használata, van pl: ipon.hu -n egy router configbol jelszo admin user wifi stb jelszo kiolvasásához program, ha a configot lemented backup-ba kitudo vlee olvasni a hozá férési jelszavakat. de ez a nagyon alap easy.
    kicsit komplikáltabb. nem kell hozzá hardcore hacker legyen valaki, hogy kiviteleze, de ettöl függetlenül, nem értem ezt a parát ami emiatt megjelent egyesekben. mert oké, hogy belehet kintröl lépni, de ettöl függetlenül nem akárki léphetbe kintröl, mármint csak t-home/t-mobile ügyffél vagy annak a belépésével rendelkezö egyén, de emelet, mi az oka annak hogy meghackeljen? van valami rejtegetni valoja azoknak akik ettöl paráznak? és akkro még mindig ott van az , hogy ha van valami nyomos oka valakinek hgoy meg csinálja ezt valakinél, nem ezen fog mulni, hogy most kicsit könyebb lett, megoldani kivitelezni a dolgott, mert az enélkül is megcsinálná. mint mindenki tudja 100%-os védelem nem létezik, akarom irni, létezik , csak senkise használja, szoval oké hogy az alap teszteken amit a T-system elvégzet átment bár kétlem hogy egy penetration teszting céget felkértek volna hogy itt ez a router wifi-je hackejétek meg , de foltozva van természetesen, de mint a windows is foltozva van mégis szita, igy a router firmjérölse lehet azt irni hogy hibátlan + emberek csinálták még 1 ok hogy lehet benne hiba, és ez nem feltételezés, ettöl függetlenül konkrét dolgott , hogy mi is a hiba/k nem fogok leirni.

    (100%-os védelem nincs net nincs bemnet(usb cd-dvd-stb, egér bill. )és igy már csak is akkro van lehetösége megszerezni a gépröl az adatot ha oda megy személyesen, ami egy teszem azt személyes gépnél lehetetlen. Máskérdés hogy evvel igy macera van mert nincs net és nem kényelves igy 2gépel vagy a sok kényelmi funkcio nélkül létezni)

    Tomaaasz

    magyarázd akkor el mi nem így működik?

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz #56573440 #31 üzenetére

    mint írtam, ahhoz már tudás kell, hogy kiszed de a kérdésed ara volt hogy egy config file-bol hogy szedem ki a jelszót.
    és evvel nem vagy egyedül, hogy nem engednél mást hozzá férni a belső hálóhoz, másnál is fontos dolgok adatok vannak amik jobb ha ott vannak mint ha valaki elvenné.
    Dilikutya
    alapjáraton tiltva van hogy bármilyen alap mezei infó tudással rendelkező user hozzá férjen ..., de én a nem mezei tudással rendelkező-ekről írtam az elejétől fogva.

    #33) jerry311
    ha a nyelvtan órára figyelek, attól még a gépeléskor elgépelés felléphet, de ettől függetlenül, továbbra is a cél szentesíti az eszközt, cél, hogy vakulj, és lásd működik ;]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Dilikutya #35 üzenetére

    nem toltam túl semmilyen konteo-t
    a kettő közötti tudással rendelkező már képes rá, meg mutattad a közép és a max szintet a kettő közötti már képes rá.
    Én spec nem gondolom hogy egy olyan cég aminek Németországában van az anyavállalata és ebben az országban többségileg az informatikai részlegén többségileg közgazdás,bölcsész veszettséggel rendelkezők kapnak informatikai tudást ,nem alap szinten igénylő állást . hogy ott ennyire nem-e lenne behatárolva, a dolog, persze a kettő nem 100%-osan függ össze, bár a T-home vicces oldalából kiindulva megvan azért az alapja, hogy annyira nem 100%-az a rendszer ahhoz mérten , hogy hogyan is van tálalva a nagy közönség előtt.

    (#37) blackrulz
    Pedig de értem, authentikáciora voltál kíváncsi a kérdésedben, nos mivel hálon van, configot csak a routerre való belépéssel lehet kiszedni ez igaz, viszont, mond meg , hogy mennyi annak az esélye hogy 10böl legalább 5x ne az alap vető admin password kombo legyen beálitva routerre való belépéshez. (a szolgáltatói eszközön.)
    de ha nem is ez van akkor ott van mondjuk a kalibol a hydra és mivel a felhasználó név vagy admin/administrator/user variácok vannak igy már csak a password kell. persze ez még igyse 5perces művelet bár attól függ , hogy a jelszó mekkora vagy milyen bonyolult. de szerintem egy bö 30-50perc elég rá. hogy egy alap pass meg legyen .

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Dilikutya #38 üzenetére

    nem t-pont, hanem t-system ami viszi a telekom - és t-home rendszerét.
    nincs mit alátámasztanom, az informatikai részlegeken, legyen az Pécs legyen az Budapest infopark, többségben van a nem szoftverfejelsztö/mérnökinformatikus/rendszergazda stb informatikát felsöoktatásban tanult ember. nincs mit alá támasztani, menj oda és kérdzed meg hogy mit végzet, készits statisztikát ha nekem nem hiszed el, több mint 50%-a nem informatikát végzet .(csak azota tanulta amiota felvették oda tanfolyam belső gyakorlat gyakornokoskodás stb.)
    ki irt itt brute force-rol? és igen az hgoy te megváltoztattad a routeren az admin belépési jelszot nem jelenti azt hogy más is emg teszi és a többség nem vált rajta jelszot. csak hogy tud,
    probálgatni meg 1sec alalt lehet 100-1000variáciot is, attol függ inkább mi a korlátja a routernek, ha az 1000variácio müködik akkor már percenként lepörög 60ezer variácio
    ha a te variáciodat nézzük ami max szerinted : 916132932 variácio akkor 255ora .
    de ezt hanyagoljuk , már a témátol nagyon elvagyunk térve.
    De az hogy 10felhazsnálobol legalább 5 nem változtatot a routerén admin jelszot. az 100%.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz #56573440 #41 üzenetére

    2honapja uj routert itt bontoták ki a csomagbol.
    admin
    password
    kombo rajta semilyen random jelszo.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz eszim #43 üzenetére

    Miröl nincs fogallmam?
    mért szerinted külön router jelszva van a Guest(fon) hálonak a belsö sjaát (privát9 hálodén kivül, ) nem 2 routert adnak hanem 1-et . 1 jelszava van nem 2 .
    a wifinek van külön jelszava, de a router jelszva kintörl bent röl is 1 van , kivéve ha csinálsz még pár felhasználot ha engedéylezet a routeren , de atol még nem változtat a dolgon hogy név az admin/administrator/user triobol az egyik 100% hogy jo.

    kintörl is kell legyen ip-je ha csatlakozol a fon-ra nah most kell kapjál egy átjárot ami a router ip-je.
    máskép nincs net.
    és az átjáro ipjét meg lehet mondjuk kali , vagy remnux-al feszegetni . és hidd el eljutsz a kivánt kérdéhez hgo y név jelszo. és belépsz.

    UnA
    Igen és mesély. szakmád ?
    persze leeht terjezsteni bármit , de amikor bezsélsz több ott dolgozoval és 10böl 5 nem informatikai végzetségü hanem ott tanult bele gyakornokként stbstb. ként akkor azért nem igazán hihetö az ellentétes állitás.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz UnA #51 üzenetére

    szerintem fölölsleges, tovább fezsegetni a témát hgoy törhetö-e kintröl, vagy nem szerintem igen. és kész.

    2. Telekom: voltam fejlesztő, üzemeltető, architect többféle témakörben. Természetesen vannak léhűtők, ahogy mindenhol, de továbbra sem releváns, amit írtál.
    Erre csak anynit , hogy nem léhüütöre gondoltam irtam , hanem hogy nem informatikai végzetségel van felvéve informatikai tudást igényelő munka helyre, töled meg csak 1 kérdést tettem fel mi a végzetséged ere szépen tereltél, hogy mit dolgoztál a telekomnál. csak igazoltad azt , hogy nekem van igazam.
    lionhearted
    hölgyeké az elsöbbség, csak utánad.
    jerry311
    "...kell kapjál egy átjárot ami a router ip-je.
    máskép nincs net..."
    Na ez az ami elárulja, hogy tényleg fogalmad sincs az egészről. Igen, kell egy default gw. Nem, egyáltalán nem kell, hogy ez a router IP-je legyen.

    szerinted igen, viszont a kliens gép azaz a laptop telefon stb amivel a guest hálora csatlakozol. ha nem a router ip-jt kapja átjáronak hanem a következö routerip-jét ami a telekom-é akkor az elsö routernél hogyan is jut ki? persze ip tabla stb. de feltételezük, hogy igazad van, akkro is mire az ip tabla-bol mire megjön a kliensnek hogy ezen keresztül küld, nah most az egy ping-ként kilehet deriteni, de akkor még ott van az ip search advance nevü progi, mivel a telon laptopon lezs ip cimed, és abban a tartományben felfllhetö gépeket kilistáza és meg van a router ip-je.
    "...mesély..." -- óóóó gyász. :W nem tudom melyik a nehezebb az IT vagy a magyar helyesírás, igazából mindegy is, egyikhez sincs sok közöd.
    Xd vicces vagy továbbra is, konkrét dolgott nem tudsz irni , csak hgoy nem ugy van ahogy én irom, az nem érv, tiszta gyerekes, támaszd alá az érvelésedet. az ugye nem megy.7
    blackrulz
    miben is hazudok?
    d-link router-t adtak coax terület, és admin/password volt a jelszo. semilyen random. mind ezt 2honapja.
    UnA
    nem igazán butaság. söt, törhetö, de ez nem hacker képzö téma szerintem , nem az a cime , hogy hogyan törjük fel a telekom fon wifi háloját házilag.
    -szp-
    nem writeonly vagyok, de pont ez az, sok mindent meg tehet kintröl, amivel ellehet érni azt , hogy bejuson.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz lionhearted #63 üzenetére

    lionhearted
    elméletileg a soho routereknek nincs, de pl egy menedzsehetönek már van.
    UnA
    igazolni nem igazoltam neked semmit.
    kétféle felsőfokú informatikai végzettségem van, de egyszerűen nem értem, hogy ez neked miért fontos. A szakmai hozzáértés csak kis részben múlik az iskolai képzésen.
    evvel csak te vagy igy , de az irásod alpján , azt állitod hogy mondjuk egy 8általánosal rendelkezö ember,
    aki elvégez mondjuk egy kömüves képzést plusz 2 év suli.
    és akkro lényeegében kömüves a szakmája, de van esélye dolgozni a microsoft nál a windows projecten vagy az apple-nél a osx projecten, persze ez igaz, de ahoz kell szakmai hozzá értés mint irtad, amit tanulni kell , nem születik senkise vele. persze belehet tanitani egy küömüvest ha akar ott dolgozni és rédekli stb a téma, és még jo szakember is lehet belöle persze nem az elsö évben hanem majd 5-10év mulva. viszont aki informatikai felsöfoku végzetsége van lásd mondjuk te magad, téged nem kell azért anynit képezni, és nem kell 5-10év mire hardcore leszel a témákban hanem 1-2év vagy annyisem mert elég sok alp tudással rendelkezel már.
    nah ez a nem mindegy.
    Dilikutya
    probáltad , hgoy switch ként van jelen? mármint hogy ezt igy kijelented, mert mondnai lehet azt , de attol még az nem biztos.

    jerry311
    igazság szerint szerintem te vagy az elsö aki végre megértete, hogy mi volt az értelme az elsö posztomnak itt, mégpedig az hogy törhetö, és ez igaz is, anynit irtam ezen felül pluszba , hogy könyebben törhetö, mint ennélkül. (az-az kevesebb idö igy feltörni mint ha nem igy kéne. )

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák