Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Ha te mindent itthon akarsz gyártatni nem lesz elég munkaerő. Kezdésnek rengeteg építőipari szakember kellene ami később már teher lenne.. Mellette párhuzamosan már el kellene kezdeni a szakirányú képzéseket, hogy mire kész a gyár legyen aki irányítja a termelést. Aztán kellene csak a munkaerő a gyárba. Ha mindenki ugyanezt csinálná, az drasztikusan megnövelné a nyersanyagok árait is. Az olyan országok, mint mi ahol 0 a bányaszat azok szépen rövid idő alatt be is dőlnének. Persze van egy rakás ország ahol meg van nyersanyag, de nincs infrastruktúra. Ide betörnek a "gyarmatosító országok" és úgymond segítő jobbot nyújtanak. Igazából meg csak kirabolják az országot. És mindezek mellet a külföldi cégeket nyilván haza kellene küldeni. A bevételi források oda is lennének mind az államnak, mind az ott dolgozó egyéneknek.
    Persze én laikus vagyok ehhez... :)
    Kína pl már elég nagy lenne ehhez és meg is tehetné. De érdekes hogy mégse teszik meg.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Reggie0

    félisten

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Csak cupertinoban 12000 embert alkalmaznak, szoval nem mondanam, hogy USA-ban sincs hatasa. Az meg termeszetes, hogy par millio ember tobbsegi szavazata alapjan meg senki sem hagyja magat kizsebelni annal nagyobb mertekben, mint amennyire muszaj.

    Munkaero pedig azert nincs, mert itthon nem hajlando utazni a munka utan az emberek, ellentetben USA-val. Tobbek kozott a lustasag es a sok lakastulajdon miatt van ez, az meg a berlakas program hianya miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák