Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz Mr Bond 007 #66 üzenetére

    Már több úgynevezett elemző ügynökség is adott ki statisztikát, hogy a következő 1-2 évben szűkülni fog a tablet-piac. Két oldalról is támadják - egyrészt a 5+ hüvelykes telefonok oldaláról, másrészt a notebook-hibridek oldaláról. Szerintem az Ipad, esetleg 1-2 droidos felső-közép kat. készülék talpon marad, esetleg a low-end
    kategória megmarad karácsonyra LEGO helyettnek, de nem várható az a lendületes növekedés, ami eddig.

    Mobilos gamerekről én nem sok szót mondanék...A kezelőfelület csak az arcade cuccokhoz előnyös, tartalmas játék kevés van, illetve ezerrel terjed ez a fos freemium, ami nagyon is a játékok rovására megy.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz vicze #72 üzenetére

    Az elemzőkben én sem hiszek, viszont a tabletekben sem.
    Ahogy említettem, egy telefon simán helyettesíteni tud egy tabletet. A felső-közép kategória nem egyenlő a felső és közép kategóriával. Ezzel arra utaltam, hogy 100-150k környékén megmarad a kereslet ezekre a drága vágódeszkákra (Ipadek,Samsung Noteok), illetve megmarad a low-end kategória, mint ahogy az emberek az orrszőrnyíró gépet is veszik minden évben.
    A középkategória (mondjuk 50-100k) és a felső kategória (legyen 200k+), mint piaci tényező szerintem annyira nem marad stabil.
    Hogy a hibrideknek mennyi értelme van, az vitatható. Szerintem egy tablet billentyűzet nélkül egy eléggé megkötött dolog, ha Windowsos tabletről van szó, akkor meg szinte alapelem. Lehet rossz szó erre a hibrid, a dokkolható tablet közérthetőbb.
    Látom, hogy néhány embernek bejön ez a tablet dolog, de hogy ez több-e egy egyszerű (divat)hullámnál, abban nem vagyok biztos. Már lassan lesz mindenkinek aki ki akarta próbálni, sokan rájöttek hogy ez csak egy mesterségesen generált igény, nem nekik való a dolog, és a következő körökben már csökkenni fog a hév.
    Tudom hogy túlságosan építek a szubjektív dolgaimra, de én nem tudok hinni ebben a dologban.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák