Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Első kérdés, mit jelent az a szó, hogy szídó?

    Második kérdés: ha valaki évekig elvolt a gépén, minden működött neki jól, akkor miért kell azzal gépvásárlásra kényszeríteni, hogy neki semmit nem jelentő feature-ket raknak a programokba? Most leszakadna az ég, ha az aktuális fps-ben nem látnád a hősnő minden haja szálát külön?

    Kezdenek a játékprogramok elmenni abba az irányba, hogy pár zseniális grafikus meg pár zseniális shader programozó gyönyörű képeket produkál, közben a játékmenet silány, a történet gagyi. Helyesebb lenne normális játékokat csinálni, amikben sokkal kevesebb az elektromos csellentyűcske, emiatt viszont futnak régebbi gépeken is. A windowsra ugyanez igaz. Az, hogy most még mindig téma, hogy nem akaródzik xp-ről vistára váltani, egyértelműen mutatja, hogy a pluszt, amit a vista hozott, kevesen igénylik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Wolverine

    félisten

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Ne felejts el valamit: ha valaki Windowst akar venni, akkor választhat a különböző Vista kiadások között. (a 2008 nem tudom, mennyire hozzáférhető home usernek, de kétlem, hogy egyszerű lenne) Gyakorlatilag nincs verseny. Ez az eladási számokat is befolyásolja, lévén nem lehet mást kapni - naná, hogy ha csak egy termékből választhatsz, az az egy sikeres lesz. (én egyébként nem próbáltam ki a Vistát, mert meg vagyok elégedve a jelenlegi stabil , noha öregecske és gyengécske rendszeremmel, amit nem tudok lecserélni)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Egy-két dolgot elfelejtesz:
    "Ez egy költésges hobbi, ez van."
    Napjainkra az a rétegm aki hobbiként kerül kapcsolatba a számítástechnikával, a kisebbség. A többség munkája miatt kénytelen használni, vagy egyszerűen egy eszköz neki, mint a TV. Csak ezzel nem tv adókat néz, hanem e-mailt, iwiwet, stb-t.

    "Továbbra is tartom, hogy nem kötelező Vistát használni."
    Nagyon sok olyan laptopot, illetve előre összerakott gépet kapni manapság, amire egyszerűen nincsenek XP-s driverek. Így vagy nem használod ki a géped felét, vagy kénytelen vagy Vistát használni (mielőtt felhozod, hogy ki az a hülye aki nem magának rakja össze a gépét: lásd előző bekezdés).

    bambano:
    "A kereslet nem találkozik a kínálattal, mégiscsak kényszerítve vagy."
    Ha tényleg nem találkozna, akkor egyáltalán nem fogynának az erős gépek, se ma játékok (vagy legalábbis minimális mértékben). Sajnos erre (is) igény van :(

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Jelentem én voltam az, aki gúnyosan megjegyezte. Mert szeritem ez egy nagyon gyenge érv, hogy olcsó a ram hát vegyél.

    Meg is fogom még párszor jegyezni.
    " A 2 GB ram kb. 2 éve követelmény." Mihez? Nekem van egy gépem 512-vel. Vígan fut a CentOS és az xp. Kvázi nem vagyok hajlandó ramot venni bele még vagy 2-3 évig.

    "Ezt hívják úgy, hogy technikai fejlődés."Nem barátom, ezt úgy hívják, hogy fogyasztói társadalom.

    "Akinek ma probléma +1 Gb ramot venni a gépébe (kb. 3-4K), az szerintem inkább felejtse el a számítástechnikát."
    Nyugodj meg, vannak jónéhányan. Nem csak Mo-on, hanem a világon mindenfele sokszáz milió ember. Akkor ők felejtsék el a technológiát? A modern eszközöket?

    "Ez egy költésges hobbi,"
    Nem! Ez ma Európában az alap művelség és a mindennapok része.

    "Mert, ha igen (ami elég valószínű), akkor valószínűleg nem eredeti az OPrendszerd."
    Elég valószínű, hogy az. Még a sz@ros ms vacak is. :U

    "vagy sosoem használta az OPrendszert, innen-onnan hallott valamit, és azt szajkózza mindenho"
    Én speciel csak addig használtam vistát, ameddig idegekkel bírtam. ~ fél óra

    "-vagy warez verzót használ, és bár meg nem vette, de szídni azt tudja"
    Az esetek 5%-ban használom csak, és megvan eredetiben. Akkor én szidhatom?

    -
    Abalkon kidobott pénzből 5 forint is sok.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Wolverine

    félisten

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Ja: ha az én gépembe is tudsz 4k-ért egy giga RAM-ot, szólj már :U Valahogy 9k alatt nem láttam. (ez az egyetlen része, amit fejleszteni lenne érdemes a masinámnak, lévén az MMO-k - amik nincsenek konzolra, csak Final Fantasy, ami nem tetszik - megeszik az egy gigát és kéne a 2. is...)

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Új hozzászólás Aktív témák