Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    Engem mondjuk nem is a leállásuk zavar a legjobban, hanem a létezésük. ;]
    Az, hogy ennyire integrálva van minden mindenükkel, komoly probléma, nem csak a rendelkezésre állás terén - mint ahogy azt a mostani eset is jól demonstrálta - hanem az adatvédelem terén is.
    Ebben persze a többi óriás szemernyit sem jobb.
    A kedves EU-s politikusnak elsősorban azon kellene agyalnia, hogy miért nem alakultak ki lokális alternatívái az egyes Facebook szolgáltatásoknak, vagy ha vannak is, miért nem tudnak komolyabb tényezőkké válni.
    Én azt is egy problémának tartom, hogy mivel ennyire egy tömb a Facebook - noha egyébként rengeteg különálló szolgáltatást fed le - ez egyrészt komoly előnyt jelent számukra a többiekkel szemben, azokkal szemben, akik a „csinálj egy dolgot, de azt jól” elvet követik, egyszerűen mert az emberek kényelemből fogják használni (minek keressen más alternatívát a Messengerre, ha az beépítve ott van a Facebookban, és a kontakt lista is ugyanaz vele).

    Azt nagyon meg kéne fontolni, amit korábban már felvetettek egyszer EU szinten, miszerint a nagy piaci súllyal rendelkező szolgáltatásoknak kötelező lenne az API-jaikat megnyitni, hogy 3rd party appokkal is hozzájuk lehessen férni - nekem személy szerint rettenetesen hiányzik a WP7 éra, amikor a kontakttól a naptáron át a fb chat mind bele volt integrálva az OS-be, nem kellett sok száz megás fos dedikált appokat telepíteni.
    Meg nagyon meg kéne fontolni, hogy a FB - WA - IG fúziót meggátolják valahogy.
    Ha mondjuk kitiltanák az egész bagázst az EU-ból, versenyellenességre hivatkozva, az már akkora felhasználói bázis vesztés lenne, hogy biztosan megéreznék, plusz az hatalmas űrt hagyna maga után, ami lehetőséget teremtene az alternatívák térnyeréséhez.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák