Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apatyas

    Korrektor

    válasz totron #4 üzenetére

    A cégek nem akarják azt, aki életképes és tudja mi a dörgés, megfizetni. Inkább hadd menjen és felvesznek vki félhülyét kétharmad-félpénzért. Rosszmájú vélemény, de nem én találtam ki.

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz totron #4 üzenetére

    Én akkor láttam ilyet, amikor a HR-es tudta, hogy kit fogunk felvenni arra a posztra, onnan tudom, hogy nem vette észre magát és egyből tegezték és kereszt nevén szólították egymást, de az interjúk akkor is lementek.

    #5nuke7:

    Azt akarom kihozni, hogy az oktatás önmagában kevés volt, régen és most is. Ahhoz hogy fél-egy éven belül kapj, egy önállóan gondolkodni, cselekedni képes munkaerőt, akit ha beledobsz a mélyvízbe akkor is addig küzd amíg kiúszik, ahhoz csodának kell történnie.

    A próba idő arra van, hogy a munkavállaló elsajátítsa azt a rendszert, amiben a cég működik, és megtalálja benne a helyét. Felismerje, hogy mivel kell még a munkakörén belül vagy kívül későbbiekben többet foglalkoznia, amiben mondjuk nem érzi magát teljes biztonságban, és tudja, hogy ennyi idő után milyen területek azok, amiben otthonosan érzi magát, szimpatikus neki.
    Ha letelik a próbaidő és zavarba lehet hozni azzal a kérdéssel, hogy mit szeretne csinálni a cégnél, ami szerinte a cégnek is, és neki is hasznára válna, akkor nem találta meg a helyét.
    Olyan munkakörbe amit nem szeretne csinálni, meg nincs értelme belekényszeríteni, vagy bebetonozni ebbe az állapotba még pár évre egy "azonnali béremeléssel".

    Volt egy nálam jó 15 évvel idősebb fazon, aki úgy jött be az ajtón, hogy ő mindent tud, mindent megold, aztán amikor 6 hónap letelte után vázoltam hogy már élesben vagyunk és vannak apróbb bajok, amivel foglalkozni kell a jövőben. Ezt persze személyes sértésnek vette. Innen eltelt 2 év míg észrevette, hogy azért a pénzért amit kap, dolgoznia is illene. Elment tehát egy "jobb helyre", ahol kiderült számára, hogy itt bizony arany élete volt, csak azt nem becsülte meg eléggé. Majd miután ott is kiderült, hogy dolgozni is kell a próba idő leteltével visszajött, és azóta elismeri ha hibázik, és látom rajta, hogy törekszik arra, hogy minél kevesebbszer keljen bocsánatot kérni, és ezt nem úgy oldja meg, mint eddig, hogy letagadja hogy hibázott.
    Itt benn, senki nem gondolta, hogy meg tudjuk úgy dolgozni, hogy ő is része lesz a csapatnak. És nem is nekünk kellett, csak hagytuk az általa generált problémákkal konfrontálódni és végül saját magát dolgozta meg, sokkal jobban, mint amit mi legális eszközökkel el tudtunk volna érni..
    Szóval nincs hiány a türelemből, meg nincs kőbe vésve előre semmi, a lényeg hogy észre vegye magát a munkavállaló és kontextusba tudja magát helyezni, ez az elvárás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák