Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Más specializálódott, műszaki területre vezető szakmában is szakember hiány van. Pl.: olyan hogy önálló munkavégzés mint képességet el lehet felejteni, vagy azt a képességet, hogy a munkavállaló felelőséget vállalna a tetteiért.
    Egy marék szárazbabot nem mernék rábízni a szakképzésből kikerülő emberekre. Amikor én voltam benne, akkor sem volt képes kiválogatni azokat, akiket ez igazából nem érdekelte, csak oda keveredtek. Azért nem volt ez gáz, mert az emberanyag életképesebb volt, és egyszer, csak össze álltak úgy a csillagok, hogy megtalált mindenkit azt a terület, amiben ki tudta futtatni az adottságait.
    Ma, meg 3-6 havonta munkahely csere, és nem éri meg még betanítani sem, mert úgy is elmegy 10.szer is, ténylegesen szerencsét próbálni máshova, amíg meg nem találta önmagát, a neki 100%-ban imponáló munkahelyet, ahol ezzel a mentalitással is megbecsülik, kellően magasan honorálják a semmit, mert ugye szakember hiány van.

    Szerintem az oktatás részéről rápihentek, hogy végülis "minden megoldódott magától", de ez most a kovid miatt beszopódott, mert egy csomó gyakorlati szakember került pillanatok alatt instabil helyzetbe és keresett olyan állást egy másik szektorban, ami nem hogy jobban fizet de úgy tűnt, hogy szükség is van rá.
    Így lett egy csomó ingatlanos, üzletkötő, villanyszerelő vagy éppen kőműves, nem viccelek! És ezek nem fognak onnan visszajönni, mondjuk főnökként olyan munkaerőt tutujgatni, akit az elébb leírtam. :(

Új hozzászólás Aktív témák