Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Watchdog #1 üzenetére

    Igen, ez így korrekt...

    És két dolog rögtön fel is merül bennem a lapok/VRM-ek tekintetében:

    1. Coffee topicban téma volt, hogy a H/B lapban nem futják ki magukat a gyárilag alulTDPzett (szerintem ez lehet innentől hivatalos megfogalmazás, sokszor kell majd használnunk a jövőben :D ) procik. Ha pedig a TDP-t meg lehet emelni bennük akkor a VRM lehet kevés. Namost akkor az új 8 magosokhoz hogy lesz elég a VRM? Vagy ha elég lesz akkor mi a rákért kell alulTDPzett procikat kiadni... netalán a 8 magos is ilyen lesz? Papíron bika, a TDP limitig meg jó, ha 30-40%-kal kevesebb kijön belőle? Persze Z-s lapban meg kijöhet csak +60% fogyasztás mellett...

    2. Ennyit ért a "1151v2 kell a Coffee-hoz" kijelentés is. A kis sz*r 65W-osokkal se bírt volna el az 1151v1 nyilván. A új B/H pedig bírja... de hopp, a 65W-os procikkal csak kisebb teljesítménnyel... majd újabb fordulat: 8 magos meg menni fog benne. Itt már tényleg csak úgy lenne konzekvens, ha ott is töredék teljesítmény mellett bírnák el. A teljeshez meg Z lap, node nem ám Z370.

    Innentől igazából lap és cpu vonalon is lehetne egyszerűbb a jelölés.
    - A Z+K lehetne a POWER család: erő is van meg mellé a specifikációhoz képest 1.5-2x fogyasztás.
    - A B/H + nonK 65W pedig a LOTTERY család. Valahány mag valamilyen órajelen valamilyen teljesítmény hoz, valamilyen lapban, attól függően is. A biztos pont a 65W (nyilván az se, látva az AVX teszteket :D) és az ára.

  • sb

    veterán

    válasz Janus27 #22 üzenetére

    Feature-ökben a butítás megy itt-ott, hogy legyen kedv megvenni a nagyobb cuccot is. A 3D is kikerült pár modellből, HEVC sincs mindenhol a hibrid Skylake vonalon.

    4K-nál pedig szerintem a lapgyártók is hibásak. Oké, hogy az Intel b*szik beletenni a naítv HDMI 2.0-át. Nem értem és szerintem nincs rá mentség, hiába mondja Abu, de lépjünk túl rajta. Ez van. Viszont létezik normális DP->HDMI átalakítás is, csak a belsővel szoktak bajok lenni. Megoldás: DP port az alaplapra? Drága... ja, nem.
    Akkor hol vannak? Érdekes, hogy a drágább modellekre azért itt-ott felkerül.
    Szvsz ez is egyértelmű mesterséges feature-szegmentálás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák