Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    válasz geezer #1 üzenetére

    Én itt inkább az ellenőrzés és szankcionálás hatékonyságát, valamint a felhasználói kultúrát mondanám fő okoknak. Az USA-ban például igencsak reális az esély, hogy a warezpistikéket egy-egy nagyobb súlyú szoftverfejlesztő cég valamilyen módon perbe fogja -- másik oldalról meg ott van a fogyasztói társadalom.

    Japánban nem tudom, mennyire figyelik az embereket, de az ott tapasztalható szemléletről már hallhattunk egyet s mást: szigorúbb (íratlan) szabályok szerint élnek, így ott inkább annak tudható be az alacsony arány.

    Persze értelemszerűen van köze a dologhoz a vagyoni helyzetnek és a kifizetendő árnak, de nem olyan nagy súllyal, mint azt néhányan hangoztatják. :)

    Grúzia a 93%-kal viszont nem semmi. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Gengi

    senior tag

    válasz geezer #1 üzenetére

    Azért az embereket nem feltétlen lehet megérteni.

    Ha professzionális szoftvert használ tanulásnál még a lelopkodás még szerintem teljesen korrekt ,de ha már valaki pénzt is keres a termékkel az már Teljesen tolerálhatatlan.

    Ha pedig casual otthoni játszogató felhasználóról van szó, az is csak részben tolerálható. Egy bughalmazért senki ne adjon ki pénzt (ez szinte evidens). De vannak olyan minőségi alkotások ,amik megérik az árukat és aki használni akarja igenis vegye meg. Senki nincs rákötelezve ,hogy használja :).

    Televan#

    Amíg két kattintással beszerezheti valaki az adott árút persze ,hogy lesz. Jellemzően ezen emberek sírnak mindig minden fórumon ,ha valami nagyon nagyon jó program nettfüggőség kötött :) vagy csak multiban jó. (jó persze vannak köztük is kivételek)

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

Új hozzászólás Aktív témák