Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    Én vettem már szoftvert nem egyszer. De összességében túlárazottnak tartom.
    Veszek egy gépet és legálisan akarok rá mindent.
    Alap win: 27e talán ennyi most
    Office, mert ugye ez elengedhetetlen manapság, hogy normálisan használjam a gépet
    További 27e Ft.

    Ezzel már elég jól használható a gép egy otthoni felhasználásra. De ez az 54e Ft sok háztartásnak komoly kiadást jelent.

    Lehet LibreOffice-t is feltenni ami simán elég egy otthoni de sok esetben egy irodai felhasználásra is, viszont sokan azt sem tudják, hogy az mi.
    Ha komolyabb munkára kell amit nem tud az LO akkor már kell az MSO és igenis aki ezzel dolgozik és pénzt keres az vegye meg. Bár még úgy is túlárazott szerintem sőt talán cégeknél jóval többe is kerül.

    Arról meg már ne is beszéljünk, hogy egy-egy rendszer frissítésnél jóval erősebb HW-re van szükség. Mert ugye az MSO-k nem kompatibilisek egymással és ahhoz, hogy valaki docx-et tudjon használni ahhoz meg kell venni egy újabb MSO-t sőt akár újabb WIN-t is, de mivel gyenge a gépe hozzá így új gépet is kell vennie.

    Itt az MS nagyon elqrja a dolgot, szándékosan úgy írják meg a rendszert, hogy csak jóval erősebb gépeken fusson. Márcsak a tárhely szükséglete is jóval több.

    És nekem senki sem mondja, hogy nem szándékosan van úgy megírva, hogy vegyél újabb gépet és nem tudnák optimalizálni, hogy a gyengébb gépeken is rendesen fusson.

    A Linux és az OSX miért futnak a jóval régebbi és gyengébb gépeken is?

Új hozzászólás Aktív témák