Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz b. #41 üzenetére

    De, én is gondolok az exkluzívokra, éppen azt írtam, hogy ezt most direkt nem veszem bele, mert más szempontok szerint néztem a dolgokat, amik inkább voltak objektívebbek.

    Az égész inkább egyfajta megmagyarázása saját magamnak és saját magam "lebeszélése", hogy "miért épp ne" Switch-et vegyek az egyéb lehetőségek közül.

    Írtam is: vagy-vagy, nekem pl. egy fullos gaming PC árának kipengetése mellé biztos nem férne be még a Switch is. Vagy, ha már vennék mellé egy konzolt, akkor is inkább PS4-et.

    Az exkluzívok miatt pedig pláne, pl. a PS4-esek alapból jobban érdekelnének és mutiplatform AAA-s játékok is szebben festenek PS4-en.

    Valóban nem volt még a kezeim között, csak a játékokból készült videók alapján tudom megítélni, de ezek alapján egyelőre semmi olyannal nem találkoztam, ami leszorítaná a PC-t vagy PS4-et a listámon.
    De senki nem mondta, hogy az N-es exkluzívok rosszak lennének...

    Ezért is elég komplikált a kérdés (számomra és biztos nem vagyok vele egyedül), persze, ha mindre lenne keret, akkor mindjárt sokkal egyszerűbb lenne.

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #54 üzenetére

    Akkor nagyon sok szakmabeli és évtizedek óta konzolra fejlesztő nem tudja miről beszél :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #56 üzenetére

    Okés. Akkor végiggondolom, mert menjünk biztosra, hátha csak kiestek a karakterek a billzetemből.
    Adott néhány pali aki 30 éve fejleszt a legkülönfélébb ücsörgős és hordozós konzolokra, kitéve és betéve látják azt a részét is a dolgoknak, amire igen kevesen látunk rá. A Switch tudtommal egy afféle hibrid konzol. Gondolkozás end.

    Hogy a felhasználó jobban tudja-e, na az egy remek kérdés. Az biztos, hogy ha az a bizonyos flag bebillen akkor teljesen mindegy, jöhet fekete lyuk is, az jó lesz. Ne menjünk bele az Apple féle logikai hurokba, hogy ha nincs, miért szidod, ha van, akkor miért nem értesz hozzá, ha meg szidod és nem értesz hozzá akkor miért nem veszel mást. Már átestem ezen is sokszor :B Meg fél tucat konzolon is, van is 3 a háztartásban, de ezt én meg nem értem :N

    Ha fentebb görgetsz mit mondott Phelan is a címekről? :B Így igaz, validated. Csak tud valamit az a vén rosszcsont is.
    Én kifejezetten örülök neki, hogy sem COD-ból sem BF-ből nem adnak el annyit, mint Zeldát, nyilván farok összevetés a kategóriák miatt is többek között, de örvendetes :) Talán még van reménysége a planétának, még mindig inkább Switch és Zelda meg Mario végtelen példányban, mint DLC huszárkodás Veér István v21-el a trónon.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #58 üzenetére

    Szerintem egyre gondolunk, be lett dobva a Zelda és a Mario. Ott dübörög a Zelda és a Mario te is leírtad, ez kiadás előtt-pillanatában előre be lett jósolva.

    Be is b@szna rendesen, ha nem produkálna durva eladásokat egy ilyen vasra egy ennyire széles tömeget megcélzó és vagy 30 éve placcon lévő kupac.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #60 üzenetére

    Ezek remek számok szerintem. Ismét az a kérdés: hány embert tudna megszólítani az adott játék a vásárlóközönségből? Tök8, hogy exkluzív-e. Egy Mariot szembeküldeni egy Last of Us névvel totál értelmetlen :B

    A mi ad el micsodát is érdekes téma lehet, hogy most az hívta-e be a népet, hogy viszem is és ülök is és becsszóra fjúcsör van vagy a címek vagy kapott combat bónuszt és a kettő együtt hozza a számokat, amikre ők sem gondoltak, nyilván sejtették, hogy azért itt nem a passzát fog fújni a gépházból aztán egyszer csak bumm :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz b. #56 üzenetére

    Ezt az adatot honnan szedted?
    BF1, COD IW, Overwatch tarolt konzolon.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #68 üzenetére

    A legtöbb kiadó olcsóbban adja digitális formában. Tehát 1., 2., fordítva nézed, mint kellene. Ha támogatod a fizikai hordozót, azzal támogatod a fizikai boltokat. Mert nem ölöd meg őket, azzal, hogy teremtesz egy olcsóbb beszerzési útvonalat. Valamint ezt támogatja a kisebb tárhely és a többi, amit említettem.
    Bár azt nem értem, hogy az elsőt miért írod le újra, mikor én is leírtam és hivatkoztam is rá. Főleg cáfolatként furcsa az, hogy ide hozod.

    3., Na és? Messze nem a eladás a legfontosabb szempont. Kérdés, hogy ebből mennyi lesz bevételük és mennyi lesz a profitjuk? De tegyük fel, hogy ez komoly pénz, szerintem ez nem indok, hogy alkalmazkodjanak. A Nintendo sokkal jobban ad a Japán piacara, ahogy az Apple is az amerikaira. Ott élnek, ott nőnek fel, ott szocializálódnak a vezetőik. Nem a mindenható pénz uralja a világot.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #71 üzenetére

    Kérlek olvasd el, amit írtam. Gondold át és utána reagálj.
    Ne linkelj be adatokat, aminek semmi köze ahhoz, amit írtam.
    Vagy tudod mit, inkább ne is reagálj. Elég ha megérted.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #73 üzenetére

    Lássuk, óvodás szinten és utoljára. Ha ezután se érted, akkor nem tudok segíteni.
    Tények:
    1. A kiadók olcsóbban adják a játékaikat digitálisan. Ha egyáltalán kiadják fizikai formában akkor is drágábban. Ez a jelenlegi tendencia, ritka kivételekkel.
    2. Ezt a Nintendo megakadályozza, az üzleti modelljével.
    3. Kifejezetten kisebb tárhelyet ad a konzoljához.
    4. Az internet (Wifi és 3G) támogatás elég lassan és döcögve volt megoldva, ha megvolt egyáltalán.
    5. A Nintendo Store messze nem volt olyan kiforrott és erős, mint más platformokon.
    Következtetés:
    Ez egy tudatos üzleti modell a Nintendo részéről, amivel a fizikai adathordozót támogatja.
    Vélemény:
    Ezt azért teszi, mert egy erősen Japán modell (Ami annyira nem is Japán és nem is csak Nintendo.) alapján a boltokat szeretné támogatni és rajtuk keresztül elérni a vásárlókat. Máshogy megfogalmazva, csökkenteni igyekszik a lejtést, ami a digitális eladások irányába viszi a vásárlókat.

    Tények a másik témában:
    1. Eladás != bevétel, bevétel != profit.
    2. Azért, mert Amerikában sokat ad el valamiből, attól még nem jön be több profit. A gazdasági és jogi rendszer erősen eltérő a különböző országokban.
    3. Azért mert egy piacon nagyobb profitot realizál még nem fontosabb neki az a piac. Hosszútávú üzleti stratégiák, politikai és társadalmi beágyazottság, csak, hogy néhány okot említsek, ami miatt egy piac fontos lehet.
    4. Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva. Nem véletlenül ez csak a bevételről van.
    Következtetés:
    Nem szükségszerű, hogy az adott piac fontosabb, azért mert több fogyott a termékből.
    Megjegyzés:
    Értem, hogy neked örömet okoz idézni, bizonyos hivatkozásokat. Az Indexes sok fogyott a Swift-ből cikket és a nagyon sok Nintendo játék fogyott statisztikát. Viszont logikailag, ezek a megfogalmazott állításokhoz nem köthetők. Nem cáfolják és nem támasztják alá azokat.

    Külön vélemény:
    Neked ez egy Nintendo fan VS Nintendo hater vita. Engem nem érdekel a Nintendo, sem pedig a Swift. A cikkben megfogalmazott téma érdekel. Vagyishogy milyen üzleti döntés lehetett amögött, hogy a Nintendo kevés memóriát rakott a konzolba. Ha nem tudsz ezen a témán belül maradni keres más beszélgető társat.

    [ Szerkesztve ]

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #75 üzenetére

    “A profitot minden negyed évben közzéteszik és adott árbevételt adott földrészre is ha kíváncsi vagy rá.”

    “bevétel != profit”
    “Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva.”

    Ha nem látod mi a hiba, akkor nem látod. Azért csak olvasd ujra.

    Te nézed a gazdasági adatokat, csak minek.
    Az állításaim nem valótlanok, mert nem állítottam, csak felvetettem egy saját nézőpontot. Bár látom, hogy a vélemény és a kinyilatkoztatás nálad szinonima.
    A linkedet újra megnéztem, továbbra sem tartalmazza azokat az adatokat. Mondjam azt én is, hogy valótlanok az állításaid?
    Hagyjuk nem éri meg...

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #79 üzenetére

    Attól, hogy te nem tudsz olvasni még nem a másik a hülye.
    “Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva.”

    Ha nem tudsz egy PROFIT statisztikát országos bontásban mutatni. PROFIT statisztikát országos bontásban, amit a NINTENDO tett közzé. Ismétle országos bontásban PROFIT statisztikát, amit a NINTENDO tett közzé. Addig él az állítás és csak magadat járatod le ezzel.

    Az eredeti állításod:
    A Nintendonak azért fontos az USA, mert dupla akkora bevételt realizál ott.
    Ebből nem következik, hogy dupla akkora profitot is realizál.
    Viszont még, ha igaz is lenne, akkor sem támasztja alá az állításodat.

    Viszont elegem van belőle, hogy magamat ismételem...

Új hozzászólás Aktív témák