Új hozzászólás Aktív témák

  • Rhino666

    őstag

    válasz HuMarc #55 üzenetére

    Nekem is mindegy, hogy hány millió poligont tud megjeleníteni, nem véletlenül backeltem az Ouya-t. Szerintem nem igaz, hogy Androidon nincsenek konzol szintű játékok, csak meg kell nézni szinte akármelyik THD-s gammát.

    Szerintem 120k-ból (PS4 ára) ki lehet hozni egy olyan gépet, ami hozza a PS4 színvonalát játék terén és mellette csomó minden másra is jó. De ha tévednék, akkor 200k-ból (PS4 + gagyi laptop ára) biztos, ennyiért már gamer laptop is van.

    Gamepaddel mindenki esélytelen egy billentyűzet+egér kombóssal szemben, nem véletlenül van a konzolokban a szoftveres rásegítés. A gamepadek eredetileg a Super Mario jellegű játékok irányítására lett kitalálva és itt meg is áll a világ, a platformjátékoknál összetettebb mozgáshoz (egyel több dimenzió) finomabb eszköz kell.

    Ami meg az optimalizálatlanságot illeti, a fejlesztők hibája, ha konzolra terveztek egy adott játékot és hanyagul portolták PC-re.

    Tehát a komolyabb játékok fejlődését nem tudja követni a fix hardver és a korlátozott irányítás (lesz itt még nyálcsorgatás ha jön az Occulus Rift), a hétvégi matinék (Rayman Origins, Mortal Kombat 9, ahogy más is írta) meghajtására meg bőven sok az Ouya is. A saját gépemet (i5-3450 + 8GB + HD7770) nem nevezném gamer gépnek, mégis minden PS4-es játékkal el fogok tudni játszogatni rajta, hiába nem mai darab és nem is volt csúcskategóriás soha. És nem mellesleg a játékok is törvényszerűen olcsóbbak PC-re (főleg ha azt mondom hogy *harr* ;] )!

    (#61) fermacht1994: Teljesen mindegy, az optimalizálatlan/konzolra optimalizált játékok általában egyébként is vacakok. A konzolon meg sosem lesz olyan szép semmi, mint PC-n maxon, vagy mediumon akár. Ahol az optimaliázálásra nem vették a fáradtságot, ott semmi másra sem. Játssz inkább BioShock Infinite-et, az tuti megy maxon (ahogy nálam is) és legalább jó is.

    :C

    [ Szerkesztve ]

    Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Új hozzászólás Aktív témák