Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Doom #49 üzenetére

    És miért gondolja bárki is, hogy egy akármilyen szoftver neki jár?

    Ha nem keresel vele pénzt, akkor a gyártó céget az ég világon semmilyen kár nem éri, a saját költségeden letöltöd, kiírod, feltöröd, használod, de a cégtől nem veszel el semmit, mivel nem vagy potenciális vásárlója egy akár több százezer forintos software csomagnak. (bár itt most nem az ár a lényeges tényező) A cégnek legfeljebb haszna lesz belőled később, amikor majd üzletszerűen akarod alkalmazni a software -t adott területen, hiszen akkor nyilván meg kell majd vásárolnod.
    De ez már ezerszer le lett írva. Ha csak az egyetem egyes géptermeiben, valamint nagy grafikus vállalatoknál lehetne fotoboltozni, akkor senki nem is ismerné azt, és sokkal kevésbé lenne piacképes mint így, hogy boldog boldogtalannak ott van a gépén, a saját otthonában, aki egyébként amellett hogy meg sem tudná venni, nem is tenné meg soha, mert egyszerűen nem térülne meg, mivel nem származik belőle anyagi haszna.
    Fentiek miatt én még a bliccelést is nagyobb bűnnek tartom, mint azt hogy pistike otthon a sötét szobában kitanulja a photoshop rejtelmeit, hogy aztán később könnyebben bejuthasson egy vállalathoz dolgozni, ahol ott vannak a LEGÁLIS példányok, amik hasznot is termelnek a használójának.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Penge_4

    veterán

    válasz Doom #49 üzenetére

    Komolyan nem tudom, mi történik, ha nem tudok lewarezolni egy akármilyen szoftvert?

    Rengeteg időd, esetleg pénzed veszik kárba, lehet, hogy kirúgnak és utcára kerülsz.

    És miért gondolja bárki is, hogy egy akármilyen szoftver neki jár?

    És miért gondolod, hogy neked az oxigén ingyen jár? Adózz utána, elvégre nem te ültetted a növényeket, amik ezt termelik, te pedig ingyenélő módjára belélegzed. :D

    Egyébként nem AKÁRMILYEN szoftverről beszéltem, konkrétan Microsoft bizonyos termékeiről, amiket nem tudsz normálisan kiváltani.

    moonman: hát, amikor már az is számlaköteles, hogy a haverodat áthívod füvet nyírni...

    Akármilyen hülyén hangzik, ez tényleg így van. Legalábbis ha bejelentenek, akkor elég komolyan meghurcolhatnak érte és haverodat is, mint feltételezett "feketemunkás".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák