Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    Csak én morfondíroztam azon, hogy mostanáig 4-5 nagy tech cég döntötte el, hogy _lesz_ süti a nyolcmiliárd földlakó gépére kiküldve, hogy profilozva legyen a böngészésük és személyre szabott reklámot kapjanak és kész - de erről kurvára nem kérdezték meg a nyolcmiliárd földlakót, hogy ők kérik/akarják ezt?

    Jó, egy írástudó informatikus nyilván hármat kattintva beállítja úgy a böngészőjét, hogy a bezárásakor mindent, a sütiket is törölje, de az álompógár sajnos nem ilyen.

    Kiegészítés:

    Miért nincs olyan opció, hogy egyáltalán nem kérek se általános, se személyre szabott reklámot? Különös tekintettel olyan szoftverben, amiért ráadásul (kivételesen) fizettem is? Lásd MS Edge telepítőjének induló beállításai...

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Narxis #13 üzenetére

    Hogy miért illene megkérdezni? Mert mondjuk ők használják. Még az is elképzelhető, hogy hozzám hasonlóan mások is fizettek az oprendszerért. Legál, nem kalózverzió, nem cracked-edisün. Na és nekik, nyolcmiliárdjuknak zavaró, kellemetlen. Akkor meg igenis fenntartom a jogot, hogy ha fizettünk érte, akkor köszönöm, nem kérek tracking cookie-t és ez legyen az alapértelmezett. Értem én, hogy ez nekik bevétel, hogy eladják a böngészési szokásaimat azoknak, akik célzott reklámmal bombáznak, de én igenis akarok full nemleges választási lehetőséget a MS-tól - mert én egyszer már fizettem nekik.

    Az utca összes lakóját pedig igenis szokták figyelmeztetni falragaszokon, ha munkálatok vannak a vízvezetéken. Magában abba a ténybe, hogy lesz munkálat, abba nem is lehet beleszólása egy átlag álompógárnak, hiszen ez közszolgáltatás. Mindenki érdeke. De vajon a tracking cookie is mindenki érdeke? Jaaa, hogy az csak a hírdetőknek.

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák