Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    válasz Metalfan #26 üzenetére

    Tökéletesen egyezik a véleményünk. Erőltetik ezt a nyomorult problémás Windows10-nek becézett kódmoslékot. Ilyen büdös és káros digitális veszélyes hulladékot még életemben nem láttam. Win10-en ami jól működik, az a Spy-SubSystem. Azért is kényszerítik rá az embert.

    Épp i7 7700k-t szeretnék venni, de én a Win7-ről nem mondok le, míg nem lesz kíváló utódja. Akkor én is Linuxra váltok ha eljön az ideje. Microsoft számomra még tovább süllyedt. Bár már nem tud ennél lejjebb.

    FollowTheORI: Statisztikák szerint még mindig többen használnak Win7-et mint a 10-et. Figyi, már ott buktás az egész, hogy megveszel egy új laptopot és nem adnak ki rá Win7 drivert. Vagy kukázol valahonnan a neten egyet, ami talán működik. Mi ez, ha nem kényszer? Szó szerint hardveres már a kényszer? Haggyuk már... Régen ilyen nem volt mióta az eszemet tudom.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz antikomcsi #59 üzenetére

    Pedig azt mondták a Windows 10 kevesebb erőforrást fog enni, és gyorsabb lesz mint a 7. Hát ennek eddig csak az ellentétét láttam. Arról nem volt szó, hogy SSD-vel igaz csak a reklám. Megint egy M$ szánalom. Ráadásul több ramot is eszik. Nevetséges ez a Win10 mindenhogyan.

    Most épp belegondolok, hogy mennyire nagy lett az érdeklődés a Ryzen iránt. Máris lekanyulnak a mosolyok majd néhol.

    Lathronos: Linuxosokkal szted ki tudnak tolni? Ezen csak nevetni tudok. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz #Chris #73 üzenetére

    Ezt mondd egy olyan hozzáértőnek, aki épp Kaby Lake-t akar venni, hogy felgyorsítsa mondjuk a komoly multimédiás feladatait, de Win7-et akarja használni, mert a Win10 nem szimpi neki. Akkor hol használja a Photoshopot? Linux alatt? Vegyen MAC gépet horror áron?

    Érzed a kényszert ugye... :U

    Itt már szó szerint erőszakos kényszerről van szó, már hardver szinten is. Ez itt a fő gond. Az emberek nem hülyék. Látják hogy a Win10-ben sok a kémtechnológia, iszonyatosan primitív, beleszólásod a rendszerbe semmi. Persze ez unszimpi lesz a régieknek. Nem a felhasználók érdekeit nézi a Win10. Egy cseppet sem.

    XP to Win7 egy korrekt váltási időszak volt. De 7 to 10 iszonyat borzalom. És akkor most jönnek azzal hogy ha veszel új hardvert akkor használj win10-et és ne a 7-et? LoLoL....

    Az mai napig hacker kérdés, miszerint miért szórta szét ingyen egy ideig a win10-et az M$? Mert van benne olyan szolgáltatás ami a cégnek jó, nem nekünk. Csak figyelmetlen polgár ebből annyit nézett, hogy jééé ingyenes új windows, de tök jó, milyen rendes az M$...

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz FollowTheORI #96 üzenetére

    Nem az a baj, hogy a programjaitok támogatják a Win10-et, hanem hogy ti támogatjátok a Win10-et. Persze cég szinten érthető, hogy must follow IT. :DDD

    quailstorm: Jól mondod! User döntse el mit akar használni. Nehogy már a bolti eladó döntse el mit vegyek na. M$ nem is értem hogy képzeli ezt. Apple is korlátoltan kezeli a saját IT világát, de legalább az még mindig azon van, hogy a felhasználók igényeit nézi. Vagyis jobban mint az M$. Kétlem hogy mindenki így képzelte volna el a jövő Windows-át, mint ez a vacak 10.

    FollowTheORI: Ebben igazad van hogy haladni kell a korral. De akkor legyen is méltó a szoftver arra hogy igen is érdemes legyen rá váltani.

    TechN7ne: Tehát aki Win7-et használ még, az amatőr barom? M$-nél dolgozol? :U

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz npp #105 üzenetére

    Hát épp ez az hogy igencsak sokan panaszkodnak arra, hogy a Win10 alatt alig működik valami normálisan. Ennyi user error kizárt dolog hogy van.

    Legalább 3x annyi panasz a rendszerre mint a 7-re. Ez szerinted jó irány?

    Előző Windows-oknál miért nem volt "kényszer" a váltásra? Soha nem vonták meg korábban a supportot egyik Windows-tól sem ilyen indokkal. Itt meglépték. Ez jó irány?

    Neked tetszik az hogy a win10 többet kémkedhet mint az eddigiek? Szerinted ez jó irány?

    Tesla93: Egy frissen telepített rendszerben már a hajam téptem. Nem kell ide sok program ahhoz, hogy bizonyítsam, hogy a win10 egy szutyok. Emellett kitartok és soha nem fogom használni. De kinek mi.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz JanR #116 üzenetére

    Mert a Win10 jóval fosabb mint a Win7. Csak ezért. Ez a Win7-esek véleménye szerintem. Nem kell nekünk a butított Paint GUI, a primitív beállításstruktúrával, és a beépített kémeszközökkel. Ezekkel bocs, de nem mindenki kíván együttélni. De mivel friss hardver vásárlása esetén erre vagyunk kényszerülve, így jön a tombolda, mint pl. nálam is. Inkább megszököm, de ezt a Win10-et meg nem szokom.

    És a legfőbb probléma, hogy az ilyen ellenkező felhasználókat az M$, simán ledarál azzal a szöveggel, hogy a Win10 a jobb és a jövő.

    Az M$ belevághatna valami állattenyésztésbe is. Kíválóan tud etetni! :C

    Tesla: Nyilván ez a "nem kötelező használni" taktika vezet engem zsákutcába. Tehát megint az van, hogy kényszerből Win7, vagy mondjak le dolgokról. Háááát....Nem semmi.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz nyunyu #128 üzenetére

    Ahogy mondod! :K

    Szívesen váltanék akár erőszakkal is, de legalább kapnék egy használható rendszert!

    npp:

    Telepítési ciklusban csak 3x kérdezte meg hogy vegyek részt itt meg ott, továbbá akarom-e hogy küldjön-e információkat az M$-nek. Továbbá 10 lépéses beállítás kell ahhoz, hogy az ilyen funkciókat leállítsad a rendszerben. 1. kérdés: Miért van ez alapból bekapcsolva? Win7-nél hol volt ilyen! Sehol. A többit az orosz hackerek megmutatják neked YT-n. :)

    Engem ösztönözne a Win10 ha használható lenne. De nem az. :N

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    Aki még mindig azon rágódik hogy Kaby Lake-t miért akarják sokan mindenáron Win7-el hajtani, az fogja már fel végre hogy azért mert Win10 egy használhatatlan hulladék a Win7-hez képest. 2002-ben kezdtem el XP-t használni. Vista-t kipróbáltam, rém gagyi volt. Win7-re 2010-ben váltottam. 8 év utáni váltás pozitív volt. Újat kaptam, ami használható.

    Itt mi a helyzet? Van egy 8 éves Win7.... Váltanék Win10-re. Felteszem a Win10-et és csak sírok a primitívségétől.

    Nem a váltással van a bajom, szívesen váltanék. De Win10-re nem, mert rosszabb mint a Win7. Akkor jöhet más opció. Linux, OSX....Ott viszont korlátok vannak, vagy erős kompromisszumok.

    Szumma:

    M$ miatt vagy lemondok dolgokról és akkor használható új OS-t használok, vagy használom a csodaszép Win10-et.

    Ebben tehát az a gáz, hogy ilyen döntés elé állít engem az M$.

    npp: Inkább ezt céges emberektől kérdezd, akik nyilván a céges adatokat gépen tárolja. Miért Szerinted a Facebook nem kémhálózat? Az egész Google cég kémkedik. Most jelentették be, hogy az okosTV-k is képesek rá. Ez is kamu akkor?

    Tin: Olvasod a Windows 10 topicot?

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz macii97 #173 üzenetére

    Ezt hívják elfogadó stratégiának. Békésebb megoldás, de a kémkedés az már túllép egy határon. Erkölcsi világomba ez nem fér bele.

    Tin: Túl hosszú lenne a lista, nincs energiám ennyit leírni. Remélem nem haragszol meg érte. Tényleg sok. Talán ha lesz időm összeírom a fatális hibáit, tényleg nem erről szól a topic. Feszültséget az M$ generál, mert azért látod vannak támogatóim is. Biztosítékot persze az M$ verte ki. Most hogy hardveresen is büntet. Azért belátható hogy őrület. :U

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Új hozzászólás Aktív témák