Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npp

    csendes tag

    Számomra felfoghatatlan a Microsoft itteni megítélése, főleg hogy ez egy szakmai portál.
    Szerintem pont most halad jó irányba az MS. Két dologra reagálnak:
    - az ökoszisztéma töredezettsége (lásd android);
    - új tartalomfogyasztási szokások (érintőképernyős eszközök).

    verzióváltás a "régi" MS módon:
    - fizetsz érte,
    - imádkozol hogy a HW gyártó támogassa az új Windowst (majd az újabbat és újabbat).

    Mit csinál MS? Win10 mint "utolsó" win (fogadjuk el egy pillanatra). Az érintőképernyők miatt (méret és működés) bevezet egy új programozási modellt (UWP mint 2. kísérlet), de mellette marad a teljes visszafele kompatibilitás (HW-hez kötött szoftverek esetén: HW gyártó mint eddig is).
    Amit ez ígér az a kényelem: nekem, neked, nekünk. Imádom, hogy már valóság "az egy eszköz" koncepció (continuum + monitor (+ dokkoló vagy miracast + bt egér&bill)). Tökéletes már most? - Nem, de _bizonyos feladatokra_ már használható // kösz MS, jó az irány.

    verzióváltás az "új" MS módon:
    - ingyen válthatsz rá // kösz MS;
    - imádkozol hogy a HW gyártó támogassa az új Windowst (de nem lesz új, ez az utolsó ima) // kösz MS;

    A kikapcsolható (jogos, h miért nem bekapcsolható - de részben nekünk is előnyös ez) telemetria pedig != "háde ellopja a csajom meztelen képeit".

  • npp

    csendes tag

    válasz Carasc0 #109 üzenetére

    A win10 természetesen kiforratlanabb mint a win7 vagy a winxp vagy a win95.
    Ez természetes, mert "fiatalabb" - ez a szoftverfejlesztés természete. Ami fel tudja gyorsítani az éretté válás folyamatát az pont a _telemetria_.

    A win32 ugyanaz mint 10 éve, nem hiszem, h több a probléma vele mint a win7-re váltáskor. Sem az én (zökkenőmentes) sem a te (problémás?) tapasztalatod nem reprezentatív.

    Az előző windowsoknál azért nem volt kényszer a váltásra, mert nem hoztak közel sem ilyen fundamentális változást (+minden új verzióval egyre fregmentáltabb lett az ökoszisztéma, de most ez szintet lépett).
    A (win8-nál helyes, h nem erőltették (1.kísérlet), a win10-nél is korai volt a kampány az ingyenes váltással - szerintem).
    Szerintem a mi érdekünk az egy windows koncepció, tehát igen, ösztönözni kell a váltást.

    Neked tetszik az hogy a win10 többet kémkedhet mint az eddigiek?
    Mit jelent szerinted a gyakorlatban, h kémkedik?

  • npp

    csendes tag

    válasz quailstorm #113 üzenetére

    Mi lehet, h egyetértünk csak elbeszélünk egymás mellett.

    Nekem fura az a véleményed, hogy az UWP nem újszerű:
    Szerintem több lehetőséget kínál (ha ez az újszerű) mint a winformsról wpfre váltás (pedig már az is két külön világ).
    Az hogy a tooling és a 3. party control készlet kiforratlanabb mint wpf-re az természetes: ugyanez igaz wpf, winforms relációban.

    Továbbá az se fair, hogy PRO verzióról frissít nekem Home-ra.
    Ez nekem új.

    Most is fizetsz érte, az adataiddal.
    Szerinted milyen adataidhoz jut hozzá az MS?

    Ha maga az alaplapgyártó támogatja, akkor parasztság tiltani a frissítést. Meg amúgy is.
    Ha te win desktopra fejlesztesz szoftvert, akkor végkép nem értem az "egy windoz" ellenességet. Ez nem megy "ösztönzés" nélkül (ingyen adom, lejárt a támogatási időszak stb.).

  • npp

    csendes tag

    válasz nyunyu #134 üzenetére

    Win10 elérte már az AU után a Win7 megjelenéskori kiforrottsági szintjét?
    Félek, hogy az idő megszépítette mindkettőnk emlékeit a win7 megjelenéskori állapotáról. :)

    De, hogy válaszoljak: szerintem már elérte, nekem egy dolog hiányzott igazán (a most keddi frissítésig), a bizonyos (pl. yubico) smartcardokat érintő bug - de javítva, elégedett vagyok.

    Carasc0

    Miért van ez alapból bekapcsolva? Win7-nél hol volt ilyen! Sehol. A többit az orosz hackerek megmutatják neked YT-n. :)
    ahogy írtam is ez valóban megkérdőjelezhető.
    Szerintem _nagyrészt_ azért van, hogy gyorsabban tudják "érettebbé" tenni a win10et,
    Értem, hogy szerinted pedig, hogy kémkedjenek.
    Kérlek, konkrétan írd le mi a 3 (vagy 2 vagy 1) legfontosabb adatod ami eljut az MS-hez!

    szerk: 12 év után lelkes újonc lettem :Y

    [ Szerkesztve ]

  • npp

    csendes tag

    válasz quailstorm #171 üzenetére

    Még mindig lehet, hogy van metszete a véleményeinknek:

    Egy desktop alkalmazáshoz nem lehet benne az alapelemekből komplexebb, normális GUI-t csinálni. Szóval a desktop vonalat sose fogja uralni az UWP
    Ahogy írtam is ez természetes: új platform --> szegényebb eszközkészlet kezdetben és idővel javul.
    De te ezt tudod, ha használsz fizetős eszközkészletet (Telerik, Devexpress stb.): ha 100% a winforms, akkor ~ 80% a wpf, ~40% az uwp - az uwp lefedettség folyamatosan javul.

    szerk: kimaradtak az érintőképernyős eszközök: szerintem a microsoft még nem végzett a mobilokkal (qualcomm 835), vagy a tabletekkel - értem, hogy az intel ulvk, de: qualcomm 835 + az amd mindig a jövő reménysége ;]

    Keresési találatok, érdeklődés, a célzott hirdetésekhez. Lásd google.
    Carasc0: Miért Szerinted a Facebook nem kémhálózat? Az egész Google cég kémkedik. Most jelentették be, hogy az okosTV-k is képesek rá. Ez is kamu akkor?

    Ahol elégtelennek ítélem a tudásomat, igyekszem iránytűnek tekinteni a gyakorlatot/valóságot, egy példa:
    Nem hiszek a médiumokban :Y , mert ha lennének emberek akik nagy bizonyossággal megtalálnak távoli tárgyakat, minden rendőrség így működne. (és igen értem, h Semmelweis élete ellentmond ennek a koncepciónak)

    Ugyanezért gondolom, hogy az MS nem megy el addig amíg a Goggle, Facebook stb. (nem pedig jófejségből):
    sokkal több it szakember vizsgálta/ja a windows adatkezelését mint a többieket, így a lebukás valószínűsége lényegesen nagyobb, csakúgy mint a lebukás következménye. Tehát nem, nem gondolom, hogy a win10:
    - ellopja a meztelen képeket,
    - kiolvassa a céges adatokat az excelből,
    - képernyőmentéseket készít a SAP kliensről stb.

    De "elképzelhetőnek" tartom, h a gmail elemzi a levelek tartalmát, elképzelhetőnek tartom h az edge, ff, chrome elemzi a keresési előzményeket ha nem kapcsolod ezt ki, stb.

    sh4d0w
    nem Windows-portal, a velemenyek utkoztetese pedig a forum mukodesenek alapeleme.
    Vagy én fogalmaztam félreérthetően, vagy te értetted félre, mert félreértés alakult ki :):
    Pontosan a vélemények ütköztetése végett írtam meg az 50. hozzászólásomat 12 év alatt:
    mert nem értem az általános vélekedést, és kíváncsi vagyok az okára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák