Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Lol, én tisztában voltam már eddig is a dologgal, de csak most tudatosult bennem igazán hogy olvasom hogyan mennek egy normális országban a dolgok.
    És hogy milyen pofátlanus sokat kaszálnak nálunk... :((( :((( :(((

    Amúgy szerintem az internetdíj bevezetése tényleg csak idő kérdése.

    [ Módosította: #65675776 ]

  • julius666

    addikt

    válasz Valdez #94 üzenetére

    Angliában nem tölthetek le? Húha, megveszem a fizetésből, mert abból ott tellik rá. Na ez a különbség kedves csőlátó barátom.

    Ahahahaha. Azért ott sem fenékig tejfel. Legalábbis nagyon nem mindenkinek az. Azért vannak ott is legalja fizetések (elsősorban az ilyen bevándorlóknak, amilyen te is lennél ha elmennél mo-ról), de ott cserébe a kaja/lakhatás is drága.
    Lehet hogy az elektronikai meg kvázi luxuscikkek olcsóbbak mint nálunk, de teljesen mindegy ha arra már nem marad.

    Nyugat-Európa egyre kevésbé az aminek hiszik itt a sötét keleten. Az az igazság, hogy a sötét kelet szép lassan meghódítja a nyugatot a bevándorlókon keresztül. És sajnos jellemzően nem az értelmiség vándorol be, hanem éppen ellenkezőleg.
    Temérdek példát lehetne hozni (csak a legnevesebb: a párizsi lázongások), de egyre inkább olyan lesz a helyzet mint nálunk.

    Amúgy meg ajánlom az Ember gyermeke c. filmet, az elég reális jövőképet fest le szvsz (az alaptörténetet - hogy az emberek nem lesznek képesek gyermeket nemzeni már többé - persze figyelmen kívül hagyva)

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Sir Gunar #97 üzenetére

    Igen, valóban vannak ilyenek, de főként a szerencsén múlik. Én tudnék ellenpéldát hozni, ismertem olyanokat akiknek haza kellett jönniük, mert annyira nem szaladt a szekér.
    (amúgy miként melóztak kint? mert ugye sok múlik azon is)

    És mint írtam, ez ma még lehet hogy így van, de a jövőben egyre kevésbé lesz így. Mert túl sokan próbálják ki így a szerencséjüket. És közülük rengeteg olyan, mint azok a romák, akik pár éve politikai menedékjogot kérve próbáltak a svéd állam pénzén élni. Aztán amikor haza kellett jönniük (amit persze fizetett a svéd állam hogy minél előbb véget érjen a mizéria), akkor letudták egy "legalább jót kirándultunk" szöveggel.
    Kanadában is konkrétan egyre kevésbé szeretnek minket.

    Félreértés ne essék, valóban szittya egy ország ez, csak ne tessék felülni minden urban legendnek mert nagy koppanás lehet a vége.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #100 üzenetére

    Most minden flém nélkül: mondd, miért nem olvasol vissza te? Értem ezalatt a cikkhez kapcsolódó korábbi cikkeket, amelyben az Artisjus válaszol? Abban világosan le van írva, hogy mit takar az üres adathordozó díj. De ne keresd, megpróbálom én elmagyarázni a velejét, bár nem én vagyok a kompetens.

    Az Atrisjus szerint az üres adathordozó díjával kompenzálják a – most jól figyelj! – törvény rendelkezését, miszerint Magyarországon magánszemély magánhasználatra annyi zenét és filmet tölt le, amennyit csak akar, ezt megteheti törvényesen. Kvázi nem kell fizetned itthon a szellemi termékekért egy árva kanyit sem, ha smucig vagy. Viszont a szellemi termék előállítóját is valahogyan kompenzálni kell, hiszen ez a törvény gyakorlatilag az ő torkát vágja el.

    Ja igen, eredetileg nem erre lett kitalálva, nem is lehetett volna ugyanis amikor az egész dolog megszületett, Magyarországon az internet még nem igazán létezett. Én legalábbis így emlékszem... :U
    Csak ügyesen lekommunikálják ezt artisjusék.

    Két lobbi érdekellentéte feszül egymásnak. Az egyik a szerzői lobbi. Ők azt szeretnék, ha mindenki fizetne a szerzeményekért. A másik a felhasználói lobbi, vagyis a magánszemélyek. Az ő érdekük az, hogy ha nem muszáj, ne fizessenek. Ezt a két álláspontot kell valahogy egymáshoz közelíteni. Az Artisjus szerint még mindig a (I)kisebbik rossz(/I), az üres adathordozóra kivetett díj, mert – bár olyanok is fizetik, akik nem töltenek rá védett tartalmat, mint a memóriakártyák esetén –, a másik esetben törvényileg be kéne tiltani a letöltést, mint legális tevékenységet, és ebben az esetben el lehetne engedni a sokak által kifogásolt "horribilis" összegeket.

    A büdös helyzet pedig az, hogy őnekik van pénzük és befolyásuk a törvényhozásra, nekünk, fogyasztóknak nincs. Vagyis nincs közvetlen. Az Artisjus – ha akarja – tud akkora nyomást gyakorolni a törvényhozásra, hogy ezt a ma nekünk kedvező törvényt megváltoztassák, és attól kezdve mi is illegalitásba vonulhatnánk. Meg tudná tenni. Csak nem akar konfrontálódni. Mi pedig max 4 évente új kormányt választunk, ami még mindig nem garancia arra, hogy visszaállítják a jelenlegi állapotot. Mert nem, és kész.

    Ez nem igazán igaz. A díjak tekintetében az artisjus tudtommal "állam az államban", szabadkezet kapott. Így szaladhattak el ennyire. A törvényalkotásba nem tudom mennyire van beleszólásuk, de nehogy azt hidd miattuk nem büntetik a letöltést... :U

    Én elhiszem, hogy ez igazságtalan, de tessék mondani jobbat! De olyat, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon. Jobbat.

    Új zeneértékesítési modell.
    [link]
    [link]

    (amúgy te is jelen voltál az adott topikban)

    Találd ki ki miatt nem lehet egy hasonlót üzemeltetni: úgy biz, az artisjusos komáid miatt!
    Az ilyen átalánydíjas megoldás meg nem a kisebbik rossz. Ezzel csak a díj beszedője és a haverjai járnak jól. Meg az, aki átlagon felül lop. Attól, hogy találsz rosszabb rendszert is, nem lesz kisebbik rossz, csak van rosszabb is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák