Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz julius666 #95 üzenetére

    Sehol nem fenékig a tejfel, de kis kitartással 1-2 év alatt el juthatott oda ait az előzőben írtam és nem csinált semmi extrát, csak dolgozott és nyelvet tanult, hogy jobb munkája lehessen!
    Persze hogy sehol nem szaladgálnak az arany tojást tojó tyukok, de ha normálisan dolgozol és nem másnapra akarsz zéro nyelvtudással jól fizető mhelyet, akkor elérheted amit akarsz!
    Csak vegyük azt amit pl a németekről mondanak, hogy lenéznek minket otthon, meg milyen bunkók a külföldiekkel, hát ez pedig a hozzájuk állás függvénye!!! Tapasztaltam és a galloknál is ez van! Ott is igaz a mondás, nem csak itthon, hogy amilyen az adjon isten, olyan lesz a fogadj isten!

    [ Szerkesztve ]

  • Valdez

    őstag

    válasz julius666 #95 üzenetére

    Persze, nyilván nem mindenkinek van tele a zsebe ott sem, mindenhol vannak csórók és csövesek is, csak éppen az arányok mások, amit sokan elfelejtenek megemlíteni.
    És igen, ott a legalja fizetésből tud az ember félretenni, itt az nem elég arra sem hogy vegetálj. De még a nem legalja fizetés is csak arra elég hogy épphogy megélj.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz julius666 #98 üzenetére

    Persze aki itthon sem dolgozik és azért megy ki hogy ott is ezt folytassa annak kell szerencse ahoz hogy megéljen! De aki rendesen tud és képes dolgozni azok megélnek bárhol a fejlettebb országokban, mert az okos ember valóban képes a sz@r-ból is várat emelni, az okosabb még ezt el is adja!
    Csak két példa a régi cimboráim közül, az egyikük életművészkedett itthon is és ismerőseihez ment ki a Kanári-ra, de itthon van mert nem szeret semmit sem csinálni, nem hogy dolgozni, míg akivel kiment Ő itthon is dolgozott és mielőtt a Kanári-ra ment még nyelvet is tanult, mert nem a lusta fajta, na ugyan komoly munkát állandóra nem talált még, de kitalálta, vagy lehet elleste, hogy abból is pénzt lehet csinálni, ha felveszi a turistákat deszkázás és szörfözés közben, vagy csak jetsky-n ahogy hasítanak és a fotókat vagy a videot ha kérik olcsón eladja nekik cd-n (matrica mentesen :)) ) ebből átlag napi 40-80€-t tud keresni, ami ha számolunk nem is rossz azért hogy a tengerparton van egész nap és nem látni a tetkóit olyan színe van! Szóval az okos bárhol megél!
    Zenész barátunknak már írtam egy jó ötletet kicsit előrébb, amit én is fogok űzni és azt szerencsére bárhol lehet ahol net van, talán kiköltözöm a haveromhoz én is a Kanárira pár hónap múlva, mert ott is van net!

Új hozzászólás Aktív témák