Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #4 üzenetére

    a hsz-emből meg világos, hogy én nem vélem úgy, sőt, biztos vagyok benne, hogy nem tart vissza semmitől.
    példák:
    - katona koromban egy olyan századnál voltam, ahol a kb. 90 főnyi tápos között 4 horváth sándor és 4 kovács lászló volt. ha engem történetesen kovács lászlónak hívnának és elkezdenék anyázni, ki tudná, hogy melyik kovács lászló vagyok?
    - rábökök a böngészőben a privát ablakra, beregelek kovács lászlóként az arckönyvre, holott mondjuk horváth sándor vagyok. az arckönyv automatikusan nem tudja megtiltani, hogy ilyen névvel regisztráljak, mivel sok ilyen nevű van az adatbázisában, tehát elsőre nem tudja kideríteni, hogy igazi vagy álnév, nick, stb. a nevem. majd ezen a néven jól megzaklatom az illetőt, ha csinos, akkor hátulról is, és kilépve a böngészőablakból, hagyom elsüllyedni a regisztrációt.

    ezekben az esetekben milyen plusz védelmet kapott a sértett? oké, ha iwillbullyyou_number74825 nicket választanám a nevem helyett, akkor lehet, hogy érne valamit az egész, de így nullát.

    "a szövegből világos, hogy úgy vélik, hogy a valódi név használata visszatartó erő": valóban, a linkelt levélből ez már látszik, kérdés, hogy nem veszett-e el fontos része a hírnek azáltal, hogy a magyar cikkben ez nincs benne? merthogy én egy egészen konkrét mondatot kezdtem el firtatni. másrészt meg nem tudom, mennyire kell hülye amerikainak lenni ahhoz, hogy az ember saját nevén kövessen el bűncselekményt, amikor semmi sem akadályozza meg abban, hogy másik nevet használjon? harmadrészt hogy tudja a facebook kijelenteni, hogy valódi névről nyolcadannyi zaklatás indul, mint álnévről, mikor fentiek miatt nem lehet tudni, hogy melyik név valódi és melyik álnév? hint: sehogy.

    következmény: itt ki nem fejtett indokból ragaszkodnak a valódi névhez, mert a zaklatás témakör kamu. (úgy értem: a zaklatás maga nem kamu, ez nem kérdés, az a kamu, hogy a jelenlegi gyakorlatot a zaklatás miatt tartják fent).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák