Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz hallador #108 üzenetére

    "Azért azt érzed, hogy kihagytál egy komplett hozzászólást amivel korrigáltam? Vagy nem így gondolod?" az ugye megvan, hogy válaszoltam is a hsz-edre, amit szerinted kihagytam?

    "Szóval szerinted, ha egy operációs rendszer
    - filerendszerének egy részét
    - parancsait
    - alapprogramjait
    - jogosultságrendszerének egy részét." tehát akkor a windows az linux? windowsban van ext[234]fs driver, eddig külső forrásból, most már beépítve benne vannak a parancsok meg az alapprogramok, a windowsban van posix kompatibilitási réteg, ami a fájlvédelemhez is jó, illetve van nfs file server role, meg nfs kliens role is, ami posix módon átrántja az ntfs fájlrendszert, akkor a windows az linux?

    vagy a debian hurd az pont ugyanaz az oprendszer, mint a debian linux? tehát egy mikrokerneles cucc, amiben fut egy linux szerver, az filozófiailag pont ugyanaz, mint a monolitikus linux? és ha az előző paragrafust nézzük, akkor a minden linuxos cuccal felszerelt windows, ami a maga hal-jával lényegesen közelebb van a mikrokernelhez, mint a linux, akkor az most micsoda?

    "Mert ugye azért a linkek amit belinkeltem egyértelmű, hogy a Multics volt az alapja, butított formában implementálva.": nem, nem egyértelmű. a unix nem egy kisebb vagy butítottab multics volt, hanem egy minden szempontból más oprendszer. nem pl/1-ben írták, hanem pdp assemblyben, nem nagy dög GE meg hasonló gépeken futott, hanem zseb-digitalokon, stb. most pedig következik tőled a link, miszerint a pdp7-ben, 1964-ben, volt ethernet interfész, amit 1980-ban csináltak meg rendesen. oh wait.

    "És még mindig ott tartasz, hogy vki azt mondta, hogy a MULTICS = UNIX, ezt rajtad kívül senki nem mondta," te már nagyon fáradt lehetsz, ha ezt az én számba akarod adni.

    "Várj csak ennek mi köze a hálózati operációs rendszerhez?": például az, hogy ilyet egy hálózati elosztott oprendszernek illene tudnia. A vms például tudta, pedig az sem volt hálózati elosztott oprendszer azon a szinten, ahogy ehhez a fogalomhoz lennie kellett volna.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák