Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Mr Dini #12476 üzenetére

    Ilyen furcsaságok előfordulnak. Két eszköz van fixen a hálómon. A NAS és a miniPC. Az utóbbi a routertől távol, ahova egy Powerline adapter párossal, a 220V -os hálózaton keresztül jut el a net. Sajnos, odalett a szünetmentesem, így áramszünetnél leáll minden. A router újraindul, a NAS nem. Sebaj, WOL -lal tudom indítani. De a miniPC -ről nem érem el a routert. Az adapter jelzi, hogy a párját látja, de a hálózatot nem. Ha manuálisan elindítom a NAS -t, akkor minden helyreáll, az adapteren is egyből kizöldül a hálózatjelző led. De a legszebb az, hogy rájöttem, hogy ha telóról, mobilnettel, kívűlről keresem a kikapcsolt NAS valamelyik, forwardolt elérését, akkor abban a pillanatban rendbejön a miniPC hálózati kapcsolata. Biztos, hogy vmi router nyűg. Kérdeztem a Tomato topikban, de nem tudnak ilyen jelenségről. Nem nagy gáz, símán együtt tudok élni vele, csak fura.

  • spiky03

    veterán

    válasz Mr Dini #12476 üzenetére

    Ne is mond. Nagyon érdekes.
    Azt írja, hogy a "Bejövő port próbája sikeres"
    Aztán meg a feltöltés meg alig megy . Meg olyat is csinál, hogy amikor a TM-be hozzá akarok adni egy új letöltést, akkor több másodpercig gondolkodik, majd eldobja a kapcsolatot és csak utána pár mp múlva jelenik meg a felugró ablak, amit ugye le OK-ézva indítom a letöltést.

    Hát azt hittem ha a sz@r TP-Linket kicserélem egy jobb gigabites ASUS, akkor minden jó lesz, aztán eddig nem úgy néz ki sajnos. :(((

    Pl tegnap este próbaképp leszedtem egy filmet ahol sok volt a seed, nah ott az elindulás után már elérhetetlen volt a TM, reggel amikor megnéztem az átlag letöltési sebessége 6,1 mega volt. :D Úgy érzem itt most előbb elkapja ezt a sebességet, mnt a TP-nél, úgyhogy most beállítottam a max letöltést 2,5 megára, hogy azért ne dobja el mindig.

    Igaz a feltöltés még mindig nem jó. :((( Nem tudom mit kellene csinálnom még. Esetleg kikapcsolni a tűzfalat a routerben? Vagy az AVG-ben? Ez megoldhatja?

    SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Új hozzászólás Aktív témák