Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz #24737024 #16 üzenetére

    Vagy talán a rendszert kipróbálók azt hiszik, hogy ez is olyan mint a win, aztán nem tudnak rá fotosoppot telepíteni, meg krájzist. Én tudom a legjobban, hogy az első hónap a legkeményebb, de még utána is könnyen "visszaeshet" az ember.

    A térvesztéssel kapcsolatban meg ugyanazt a trendet lehet itt is utolérni, amit már pár helyen szajkóznak, hogy a PC piaccal "valami" történik. Itt most a ms inkább közvetett részese a dolognak, de elég csak megnézni, hogy milyen ütemben nő az android/ios piac, miközben a PC-t a céges vásárlások "tartják életben".

  • floatr

    veterán

    válasz leviske #20 üzenetére

    Már mindenhol elhangzott: ahogy ezek a mobil eszközök egyre jobban fejlődnek, egyre többen választják inkább ezt másodiknak, egyre többen inkább nem is vesznek PC-t. Miért ne lehetne összehasonlítani?! Sokan okostelefonon/tableten böngészgetnek, játszanak, olvasnak ahelyett, hogy búgatnák az agyukba a "nagygépet".

    A linux meg úgy tűnik, hogy az ARM szegmensből tör felfelé. Erre még a legoptimistább binugz fanok sem gondoltak. A magam részéről (bubi felhasználó lévén) csak jobb alternatívát tudok a win-re ;] De lásd az első bekezdést. Sokszor már én is szívesebben veszem elő a telefont, mintsem nyaggassam a PC-t. Itt nem feltétlenül egy szűk körben értelmezett előnyhalmazt kell csak nézni. Egy átlagember nem görnyed egész nap a monitor előtt, nem installálgat minden fiszfasz exe/msi/deb marhaságot, nem javítgat, nem szivatja magát PC alkatrészekkel, porosodó szirszarokkal. Elővesz egy szórakoztatóelektronikai végterméket (konzol, okostelefon, okostévé, STB, tablet, mp3/4/5 player) aztán éli az életet. Hol van ebben az esetben bármelyik nyomoronc desktop os előnye: sehol. Jahh egy kis kockizmussal tudsz rajta fotóboltozni... 1-2 évet nem adok neki, és moviemaker szintű (vagy még triviálisabb, de komolynak tekinthető) alkalmazások lesznek tabletekre, meg hasonlók.

    (#22) aronvirginas Milyen érdemi munkáról beszélsz egy átlagember szempontjából??? A legtöbben még a vakuproblémás képeket sem javítják, nemhogy home videót vágjanak. És ahogy öregszem, kezdem tökéletesen megérteni, mert egy informatikus beállítottságú embernek van hová fejlődnie, ha a mindennapi felhasználást próbálja megérteni... Lassan már csak egy ultrakompakt hd kamerát használok, ami fényképezni is tud. Amit azzal felveszek, és nem vágom ki, egyből megy lemezre, bár várom már a memkártyás megváltást. Semmire sincsen időm már, és nem akarok azzal tökölni, hogy buzgeráljam a winnyózos editorokat, mert semmivel sem érzem magamat jobban akkor, ha egy kép/video tökéletesre van vágva/editálva, de legalább ebasztam egy pár napot rájuk. Szerencsés szemléletváltást mindenkinek...

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz sztikac #49 üzenetére

    Rengeteget tudnék mesélni vica versa, szopásról és kellemes csalódásról egyaránt. Amiről beszéltem nem "hülyeség", hanem naivitás és megszokás. Egyszerűen csak meg kéne már érteni, hogy nem vadbarom kockák használnak binugzot (van persze az is), és az meg nem az normális, hogy mindenhol win vesz körül, és ebbe születsz lassan.
    Sőt akár azt is fel lehetne fogni, hogy sok embernek OOB működik, vagy winnel szív mint a wolverine.

    (#41) leviske Ezt az eszközt te hová sorolnád? Kacatok vagy a PC kategóriába? Lehet h nem sikerült megérteni, amit próbáltam leírni. Ma a legtöbb embernek a hétköznapjaihoz egyre kevésbé van szüksége olyan "kacatokra", mint pl a PC. Lehet h a munkához kell, lehet h van akinek hobbija ott sorvadni 24/7-ben a monitor előtt, de normál otthoni felhasználásra egyre kevésbé van/lesz rá igény. Neked ez nem szimpatikus, mert gondolom ezzel foglalkozol, korábban nekem sem volt a kedvencem a dolog, de már nemcsak látom az értelmét, hanem lassan már igénylem is h ebbe az irányba haladjon a világ.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák