Új hozzászólás Aktív témák

  • radyn11

    újonc

    válasz t72killer #132 üzenetére

    Az a különbség a felsoroltakhoz képest, hogy a bitcoin decentralizált, tehát nincs szükséged rá, hogy megbízz egy központi szereplőben. A nagy mennyiségű aranyat is általában valamelyik bank széfjében tartják az emberek, mivel otthon nem olyan biztonságos. A szélsőséges árfolyam-ingadozás nyilván nem kedvező egy fizetőeszköznek, ezért is írtam feljebb, hogy a bitcoinra valójában nem hagyományos pénzként érdemes gondolni, csak vannak a pénzhez hasonló funkciói pl át lehet utalni, van bitcoin ATM ahol rendes pénzre válthatod, lehet vele fizetni szolgáltatásokért. A szerepe a gazdaságban szerintem inkább az aranyéhoz lesz hasonló, majd ha beágyazódik rendesen. Szerintem főleg akkor fog felfele menni az árfolyam amikor épp valami gazdasági válság lesz és meging a bizalom. Az aranynak valóban van pár évszázad előnye, de hát reméljük azért fennmarad még az emberiség egy ideig

    Amúgy 582 950 731 369$ hidd el még a szupergazdagok számára is nagy pénz. Ennyi pénz van jelenleg cryptocurrencyben.

Új hozzászólás Aktív témák