Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #54625216 #234 üzenetére

    Felvevő eszközöknek lehet van Prores támogatása, de számítógépen senkinek nincs licence gyorsítani úgy tudom. Windows-on még a Resolve sem támogatja, ha nem tévedek.

    Persze, szerintem sem fair dVGA-hoz mérni, mégis a topik fele arról szólt, hogy 3090-et is lenyomja, hehe. :D
    Valós felhasználásban talán megüti a 3060-at, ha olyan szépen skálázódik majd a 32 mag a 8-hoz képest, ahogy benchmark-ban.
    Ami egy ilyen kis TDP értékű APU-tól zseniális, azt aláírom.

    Konkrét tesztet nem láttam, ahol videót renderelnek egy 5700g-vel, meg M1 (2020)-al, de ezekkel a YouTube tesztekkel az a baj, h csak a vágást vizsgálták amiket néztem. Illetve a dekódereket. Tudjuk, h dekóderben piszok gyors az M1.
    A grade-elést bezzeg nem vizsgálták, pedig egy zajszűrő vagy pár ofx plugin sokat elárulna. De ha csak azt nézem, h az M1 belassul egy primary grade-től is, amit a PC meg se érez... Az azért nem vmi kecsegtető.
    Oké, h megvágok vele szinte bármit parádés felhasználói élménnyel. De az csak a munka kisebb része. :)

    Raw vs Hevc kapcsán meg: van SSD. Az I/O sosem volt szűk keresztmetszet. :N Ellenben egy long-gop Hevc-hez több tranyó kell, mint bármilyen Raw-hoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák