Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #9 üzenetére

    Kezdjük ott, hogy a PH egy technológiai oldal. A termékek megítélése a technológiai oldalon zajlik. Amikor a Keplerről leírtuk, hogy nem lesz jó compute-ban, akkor annak technológiai alapja volt, és láthatod, hogy nem jó a termék az új, compute igényes DX11-es játékokban. De mindez meg lett magyarázva, hogy az NV a Tegrába tervezte az architektúrát, mert a VGA-piac szisztematikusan szisztematikusan zsugorodik. Az IGP-k alulról felzabálják a VGA-k eladásait.
    Nyilván az Intel ellen nehéz versenyezni, hiszen olyan hardvereket is sikerül eladniuk a Windows 8 platformként, amihez nem is vállalnak gyári támogatást. Az NVIDIA pontosan ezért lépett ki innen. Az Ion sokkal jobb volt az Atom saját vezérlőhídjánál, ám az Intel olyan feltételeket szabott a gyártóknak, hogy lehetetlen legyen vele versenyezni. A felhasználó elől elvették a szabad választást, és már nincs is Ion. Persze az Intel ezt valahol meg is szívta, mert jött egy Brazos, amire másfél éve nem tudnak válaszolni, de az Iont azért sikeresen kivégezték a lobbijukkal.
    Az AMD jóval többet ér annál, mint amennyire a tőzsde árazza. Kb. 10 milliárd dollár az az ajánlat, amit a tulajdonosok elfogadnának, de szerintem még annyit sem. A fő probléma a Mubadala, nekik 19-20%-uk van a cégben és komoly érdekük fűződik ahhoz, hogy az AMD maradjon a GlobalFoudnries fő ügyfele. Nem véletlen, hogy raktak még egy embert az igazgatótanácsba. Éppen ezért a legfőbb felvásárlójelöltje a cégnek a Mubadala. Persze még nem lépnek, mert komplikált lenne az egész. Eleve az Egyesült Államok valószínű, hogy nem szeretné, ha az AMD teljesen Arab kézre kerülne, sőt nem szeretnék, ha valaki az Egyesült Államokon kívül vásárolná fel őket. Azután komplikált lenne megkötni az Intellel a keresztlicencet, aminek akár évekig tartó pereskedés lenne a vége, ami nem hiányzik senkinek. Itt ugye nem csak az x86-ról és az AMD64-ről van szó, hanem az Intel IGP-kről is, amelyek temérdek ATI szabadalmat használnak, melynek tulajdonosa az AMD, és felvásárlás után az új cég. Egyrészt érdek megegyezni az új keresztlicencről, másrészt nem az, mert ha az AMD-t egy pénzes cég veszi meg, akkor az Intelnek technológiai oldalról kellene versenyezni, és a Larrabee még mindig nem működik, valszeg sosem fog relatíve kis gyorsítótárral skálázódni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák