Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Waikiki #40 üzenetére

    mondok neked konkrét példát: nem spam, de majdnem.

    van egy trémobilos mobilom. a trékom, mint szolgáltató, értelemszerűen tudja a telefonszámomat, meg egy csomó személyes adatomat, mert az eht-ban (engedd meg, hogy paragrafust ne idézzek) le van írva, hogy milyen adatokkal kell megkötni a szerződést.

    a szerződéskötéskor megadtam, hogy a számomat nem szerepeltethetik előfizetői névjegyzékben, reklámot nem küldhetnek, stb. stb. ennek ellenére folyamatosan hívogatnak, hogy milyen üzleti ajánlataik vannak. én minden esetben elküldöm őket, és minden esetben felhívom a figyelmüket, hogy nem hívhatnak reklámmal, és megtiltom és töröljék a számomat, meg emlegetem nekik a btk 219-es paragrafusát, és ezt mindig tudomásul veszik, megígérik, hogy kivesznek az adatbázisból (bármit is jelentsen ez).

    és pár hét múlva megint hívnak. és ez ismétlődik ciklikusan.

    hát ennyit ér a tiltakozási jog. itt konkrétan az történik, hogy megszerzi az adataimat legális céllal (szerződéskötés), majd azt illegálisan olyan célra is felhasználja, amire én nem adtam engedélyt. és kapálózhatsz, hogy letiltsd, nem mész semmire. azt hiszem, hogy addig fognak a köcsögök kéretlen reklámmal szpemmelni, amíg sikerül egy hatóságnál bizonyítékokkal feljelenteni őket.

    "Szóval miután évtizedek óta kapja az ember tucatszámra a szpemeket, és jön egy szabály, ami szervezett és egyértelmű körülmények közt ezt lehetővé teszi, cserébe nagyon erős jogokat ad, hirtelen fájni kezd a dolog?": szóval miután... hmm. mi is az infótörvény rendes neve, 2011. évi CXII törvény az információs ....? vagyis 2011. évi. tehát 2011-től van erős jogom a spam ellen, mégse hatásos, akkor szerinted mostantól a sokkal gyengébb gdpr hatásos lesz? megmondom neked: nem lesz. de akkor is idegesít, hogy a jogomat gyengíti a rendelet. akkor is idegesít, ha eddig esetleg nem volt hatásos. a gyengébb rendelet még ennyire se lesz hatásos.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák