Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A cikkben van egy megjegyzés, amit nem értek, azt írják, hogy csak Android 4 / ICS-re lehet felrakni, ez azt jelenti, hogy 4.1-4.2 / JB-re nem? Felteszem arról van szó, hogy csak ICS vagy későbbi verzióra lehet felrakni.

    Egyébként örülök a lehetőségnek, de egyben első körben kicsit furcsának is tartom az egészet. A dolog azért örvendetes, mert lesz egy új OS, így a remények szerint nagyobb lehet a verseny - ahogy lent is írták, az Ubuntu lesz még érdekes, sőt, még érdekesebb!

    Másfelől viszont én még nem látom át egészen hogy is fog ez menni. Ha nyílt forráskódú, akkor a Mozillától független csapatok, egyének is nekiállhatnak átfarigcsálni, így az XDA-Dev-en sorozatban jelenhetnek meg az újabb custom ROM-ok. Viszont valahol nem az lenne a cél, hogy egyszerűsítsék a dolgot? Az Androiddal pont az a bajom, hogy hiába "nyílt", a telefongyártóktól függően inkább zárt rendszer, például az én Motorolla Defy-mre nem lehet magyar nyelvű verziót varázsolni hivatalosan, sőt, ugyebár 2.3.6-osnál frissebb Androidot a kedves Motorolla nem is készített hozzá. Innen következik, hogy ha frissíteni akarok a mobilom, akkor Root-olni kell (ez az a pont, ahol kiderül, hogy az Android felhasználói szemszögből zárt, és nem nyitott), ami vagy sikerül, vagy nem (mivel anno felraktam rá a 2.6-os kernelt, inkább nem sikerül), és amíg ezt meg nem csinálom, addig custom ROM-ot (pl. magyar nyelvet is ismerő ICS alapú CM-et) nem is tudok felrakni.

    Az én kissé laikus gondolkodásmódom szerint ennek az egésznek akkor lenne értelme, ha sokkal könnyebb, felhasználóbarátabb lenne az egész OS csere. No erre leszek kíváncsi, mert a réteg, ahol a Mozilla OS sikeres lehet szvsz az a réteg, aki folyamatosan bütykölgeti a telefonját, de annyira nem ért hozzá, hogy profi Linux-user szinten belemélyedjen.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz chab7 #22 üzenetére

    A fórumbeállítás 200 / csökkenő, vagyis a legutolsó hsz. van legfelül. Nem tudom, miért lenne "cikkcakk" olvasás, ezer évvel ezelőtt, még az InterNetto törzsasztalnál is így volt, de hogy tovább ne menjek, a Google+ és a Facebook üzenőfala is ebben a rendszerben (legutolsó legfelül) működik.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák